Mood-Performance-Tants

Volbriööl, 30. aprillil toimus Tartu Kultuuritehases etendus Salongiõhtu: Mood-Performance-Tants.

Tehase nostalgiliselt lagunevasse interjööri oli üheks õhtuks üles seatud jazz-salong, kus kohtusid mood, performance, tants ja elav muusika. Etendusel asutsid üles noored disainerid Eestist, Lätist ja Leedust. Lavastusliku osa panid kokku Katrin Pärn ja Janek Savolainen.

Muuhulgas sai näha läti moekunstniku Inga Taurina meestekollekstiooni “IR-ON-LINE”, mis võitis aprilli alguses rahvusvahelisel noorte moekonkursil Habitus Baltija garnd prix. Lisaks sellele esitlesid uuemaid moenägemusi Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid Kaisi Rosin, Kätlin Lõbu, Eva Oherjus, Riin Kivisild & Leelo Moor ning külalised Vilniuse Kunstiakadeemiast Asta Labžentytė, Rūta Sakalauskaitė & Birute Simokaityte.

“Mood-Performance-Tants” on Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiilitudengite poolt algatatud etenduste seeria, mis sel aastal leidis aset juba kaheteistkümnendat korda. Ettevõtmise eesmärgiks on tekitada tavapärasest erinev ruum ning alternatiivne, catwalk’i ülemvõimu kõigutav etenduse formaat moeloomingu näitamiseks. Etendusel on osalenud Triinu Pungits, Liisa Soolepp, Liisi Eesmaa ja paljud teised, kelle looming on eeskujuks Tartust võrsuvale moepotentsiaalile.

Lisa kommentaar