Missioonitundega moedisainer

Femme salongiõhtud jätkuvad inspireerivate kohtumiste lainel. Neljapäeval, 12. veebruaril muutus NORR11 stiilsete naiste mängumaaks. Seekordseks külaliseks oli juba üle 10 aasta moemaastikul tegutsenud Oksana Tandit, kelle temperament, pühendumine ja mängulisus on imetlusväärselt innustav. Silmapaistva isiksuse ja otsekohese vestlusmaneeriga moedisainer kõneles kohaletulnutele oma tegemistest, eesmärkidest, loomingust ning Eesti disaini valukohtadest ja võimalustest.

Peagi tähistatava vabariigi aastapäeva valguses ei saanud Tandit kuidagi jätta rääkimata ka sellest, mida ta oma klientidele pidupäevaks pakub. Moedisaineri sõnul on sellel aastal kujunenud naiste suureks värvilemmikuks eri varjunditega hall. Ta usub kindlalt, et iga moeteadlik naine leiab endale midagi sobivat juba väljatöötatud mudelite hulgast, millele saab mänguvõlu lisada värvide ja aksessuaaridega (koostöö Kadri Kruusi ja Katerina Pišoniga). Järeleandmisi kvaliteedis ja välditavaid stiilieksimusi siin ei tehta. Koostöö ja ausa tagasiside kaudu leiab iga klient endale oma isikupärast ning vajadustest lähtuvalt sobivaima toote.

Peale vaieldamatult kvaliteetsete riiete ja aksessuaaride kõneleb professionaalsusest ka 2014. aastal Tornimäe ärikeskuses avatud esinduskauplus, mille sisekujunduse iga väiksemgi detail on loodud lähtuvalt üldisest kontseptsioonist ja võimaldab loomingut vääriliselt esitleda. Kuna Tanditi südameasjaks on Eesti disaini kvaliteedi imago tunnustamine ja populariseerimine nii siin kui ka mujal, siis valis ta ka oma idee elluviijateks just Eesti tegijad. Nii saadigi kaupluse interjöör Elo Pärliojalt ja Maarja Malvrelt sisearhitektibüroost MUST, stanged ja riidepuud Tõnu Narrolt , lühter disainer Tõnis Vellamalt, valgustus AS-lt Moodne Valgustus ning mööbel Aruut OÜ-st ja Borg OÜ-st.

Tandit, olles üks hinnatumaid ja pikaajalisemaid Eesti moemaastikul tegutsenud disainereid, on mures Eesti disaini pärast, sest ta ei näe, et seda piisavalt tunnustatakse. Eesti tegijad saavad luua ja elada oma loomingust vaid siis, kui sellesse ka reaalselt investeeritakse. Sõnaline tunnustus on vajalik, sest see toidab hinge ja innustab edasi tegutsema, kuid paraku loevad ka müüginumbrid. Tanditi sõnul oleks hea, kui me ei tarbiks nii palju masstoodangut, vaid panustaksime eelkõige oma inimeste loomingusse. Seejuures on tähtis jõuda enda maitsemeeli hellitava ja hingekeeli puudutava tegija juurde.

Iseteadlik ja sihikindel Tandit julgustab disainereid esitlema oma loomingut laiemale publikule (näiteks Tallinna moenädalal), olema koostööaldis ja mitte pelgama oma tooteid ka väiksemas koguses jaemüüki panna. „Isikupärane ja kvaliteetne disain pole odav ega tohikski seda olla, sest panustatud aeg ja energia on hindamatu väärtusega. Mind on ju ainult üks,ˮ lausub moedisainer oma jutu kokkuvõtteks.

Kõigi salongiõhtu külastajate vahel loositi välja Tanditi kevadvärvidest pakatav siidpluus „Paradiseˮ. Peale selle said kõik imetleda viimase kollektsiooni „Joanˮ valitud eksemplare, mida oli võimalik kohapeal ka osta.

Vaata ka Oksana Tanditi brändi kodulehekülge

Femmes varem ilmunud persoonilugu

Õdusatest salongiõhtutest on saanud traditsioon. Järgmine inspireeriv kohtumine toimub juba märtsis. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud leheküljega.

Lisa kommentaar