Lihtsuse võlu

Oktoobrikuise salongiõhtu külalisteks olid brändi by kariné tandem ‒ rahvusvaheliselt tunnustatud gemmoloog ja juveelidisainer Karin Eensaar ning tema parem käsi Kristina Uusküla, kes vastutab juba seitsmendat aastat toodete müügi ja turunduse eest.

See töö on sama lihtne ja loomulik, kui olemine. Töö pole töö, kui seda armastad. Me oleme õnnelikud inimesed,” lausub Karin eneseteadliku rahuga. Mõlema naise puhul on selgelt näha sisemist sära ja rahulolu ning loomulikult ühist hingamist valitud teel ja brändi arendamisel.

Edulood saavad alguse suurest huvist ja kirest ning julgusest liikuda oma eesmärkide saavutamise poole. Huvi ja armastus kalliskivimaailma viis varasemalt majandushariduse omandanud Karini Londonisse, kus ta 2001. aastal lõpetas Londoni gemmoloogide assotsiatsioonis kolmeaastase kalliskivide asjatundja õppeprogrammi. Ehtedisainer tunnistab, et praegu peab ta ennast pigem disaineriks kui kalliskivide hindajaks, sest see nõuab praktikat. Koolis liikus Karin otse kalliskivide ärimaailma südamesse – Antwerpeni teemandibörsile, kus noor naine sai väärtusliku kogemuse kogu eluks. Karin on kindel, et kallihinnaliste teemantite keskel olemine õpetas teda suhtuma kalliskividesse austuse ja hoolikusega, aga siiski väärikalt külma kõhuga, olenemata nende rahalisest väärtusest.

Sealtpeale liikusid asjad oma loomulikku rada pidi edasi – Karin tuli Eestisse ja 2004. aastal sündiski bränd by karinè, mille toodete käekiri on julge ja uuenduslik. Teadlik lähenemine vääriskividele ja omapärane käekiri on muutnud selle stiilise ehteliini hinnatud ja armastatuks ka väljaspool Eestit. Koostööd on tehtud nii Helsingis, Moskvas, Genfis kui ka Lõuna-Prantsusmaal. Tähelepanu väärib kindlasti ka see, et superstaar Madonna ehtekollektsiooni täiustab Karini loodud pistodast kaelaehe.

Karini sõnul teeb tegelikult poole tema tööst ära loodus, sest loodav ehe sünnib algmaterjalist ‒ kivist, mille ümber luuakse mudel. Disaineri ülesanne on valida välja kalliskivid, teha joonised ja viia need pühendunud Itaalia meistrite kätte, kelle kogemused, oskused ja suhtumine ei tee mingeid allahindlusi ehte kvaliteedi ja õigeaegse teostuse osas. Kuigi oma igapäevases töös tegeleb ehtedisainer siiski praktiliselt kõigega, jääb talle siiski vabadus pühenduda eelkõige loomingulisele tööle – ehtemudelite välja mõtlemisele.

Üle kõige inspireerib Karinit tänapäevane naine, sealhulgas tema elustiil, eelistused ja tarbimisharjumused. Ta loob naisele, kes mõistab, et kauni ja väärtusliku ehte kandmiseks ei pea ootama tähtsaid sündmusi, vaid ehtega saab rõhutada oma stiilsust ka argipäevadel. Piisab üksnes kvaliteetsetest kõrvarõngastest (eriti armastatud on pärlid) või efektsest kokteilisõrmusest, et muuta minimalistlikult lihtne riietus stiilseks ja silmapaistvaks. Südamega loodud ehe on osa naise eneseväljendusest – see on midagi loomulikku ja igapäevast. Komplimendid on garanteeritud!

Karin peab ehte puhul oluliseks oma sisetunde jälgimist ja omanäolist käekirja. Disainer loobki ehteid, mis on vaieldamatult kaunid, lihtsad, aegumatud ja modernse aktsendiga. Ta tunnistab, et tema isiklikud lemmikud on efektsed ja mõnusa auraga kokteilisõrmused. Kindlasti ei kuulu stiilsuse juurde ehete ülekuhjamine, taaskord kehtib tõde less is more. Peale kokteilsõrmuste on võrdväärseks asenduseks valged pärlkõrvarõngad, mis sobivad kõigile ja kõikjal kandmiseks. Disaineri sõnul on oluline, et naine ei läheks ehete vahel kaduma.

Selleks, et naised ei ostaks väärisehete pähe kallihinnalist plastmassi, on Karin ja Kristina võtnud oma südameasjaks teavitada sellest, millised ehted on väärtuslikud ja ehtsad. Seepärast korraldavad nad aeg-ajalt vääriskividest huvitatutele teemaõhtuid.

Kunstnikuhingega ärinaine ei piirdu üksnes ehete loomisega. Praktilistel kaalutlustel sündis 2014. aastal rõivaliin Lifestyle by karinè, mis väljendab veelgi paremini terviklikku tunnetust ja nägemust ennast väärtustavast naisest. Elustiilikollektsiooni Lifestyle iseloomustavad sellised märksõnad nagu kantavus, kombineeritavus, modernsus ja naiselikkus. Kollektsioon koosneb viiest lihtsa lõikega põhimudelist, millele lisavad efekti valitud materjalid ja värvid. Isiklikust vajadusest ja hobist sündinud kollektsioon on jõudnud lühikese aja jooksul presidendi vastuvõtule ja Cannesi punasele vaibale.

Arvestades Karini loomisvõimet, võib teda vabalt kunstnikuks nimetada. Seda ta ongi, kuid tema eesmärk on luua ehteid ja riideid, mida kantakse. Selle kõige juures ei soovi Karin, et teda nimetatakse ehtekunstnikuks ja moeloojaks, sest ta pole õppinud ei ehte- ega moekunsti.

Mis inspireerib seda andekat ja edukat naist? Eelkõige on inspiratsiooniks elu ise.

„Ma ei tee midagi, millest ma lugu ei pea. Mind juhib sisetunne ja puhas armastus.”

Salongiõhtul ei piirdutud seegi kord üksnes rääkimise ja kuulamisega, vaid pakuti ka naiselikku silmailu – kohal oli Karini lemmikmodell Anna, kes esitles brändi ehteid ja rõivaid.

Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud leheküljega.

Lisa kommentaar