Kuldne-hõbedane Eve

Pimedad õhtud sobivad ideaalselt selleks, et seada sammud Vinoteek Vabrikusse ja veeta paar tundi mõnusas atmosfääris koos põnevate lugudega. 13. novembril kell 19.00 algava Femme salongiõhtu külaliseks on tunnustatud disainer Eve Hanson.

Foto: Krõõt Tarkmeel

Eve Hanson on olnud disainerina tuntud juba pikka aega, olles endine Ivo Nikkolo ja Iris Janvier peadisainer. Teda on kahel korral Kuldnõelaga ja nüüd värskelt Hõbenõelaga pärjatud. Praegu pühendub Eve omanimelisele brändile EVE HANSON, mille esimene kollektsioon valmis eelmisel suvel. Tõuke teha oma isiklik bränd andis soov teha midagi päris ise ning panna proovile kõik oma oskused, teadmised ja teadlikkus. Ta peab lugu kauakestvatest ja kvaliteetsetest rõivastest.

Eve Hansoni moelooming jääb vaieldamatult silma ja on äratuntav oma esteetika ning puhta joone järgi, millele omakorda on lisatud ootamatusi ja üllatavaid kannapöördeid. Lihtsate minimalistlike baasesemete kõrval on pilgupüüdjateks efektsed originaalsed rõivad, mille loomiseks on kasutatud keerukamaid lõikeid, drapeerimist või spetsiaalselt kollektsiooni jaoks valminud graafikat.

„Harva õnnestub liita minimalismi ja ulakust. Eve Hanson aga valitseb mängu ning keerab rõivastesse kordumatuid knihve, ennenägematuid lõikeid ja nutikaid detaile. Eve Hansoni autorikollektsioon võlub vaba vaimuga intellektuaale ja teda kannavad isegi need, keda minimalism ei paelu. Minimalism muutub kergesti tuimaks betooniks. Eve Hanson aga paneb puhta moekeele elama ning energiast särisema. Ma ei liialda – üks parima moetajuga loojaid, keda siinkandis leida,” on mõtestanud ja sõnastanud Kristiina Herodes Eve Hansoni disainikeelt.

Õdusal moeõhtul räägib disainer oma brändi loomisest, veidi oma tööst brändidega Ivo Nikkolo ja Iris Javier ning lähemalt ka sellest, millest ta üldse lähtub loomisel. Arutleme dialoogi vormis, mis suunas mood liigub, milline on meie inimeste stiilitunnetus ja mis jääb silma tänavapildis.

Rosinaks on kindlasti kaasavõetav kollektsioon, mida saab lähemalt uudistada ja ehk ka endale soetada mõni pilkupüüdev ese.

Ja taas kord kasutaks Herodese mõtet: „Eve Hanson võib olla minimalist, kuid kahtlemata on ta Eesti kõige ulakam, intrigeerivam ja omanäolisem minimalist!” Tõotab tulla kaasahaarav ja lummav õhtu. Oled oodatud!

Õhtu osalustasu on 15.- eurot, mida täiustab klaasike kihisevat.

Palume kõigil soovijail registreeruda, täites allpool oleva ankeedi. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee.

Lisa kommentaar