Kohtumine hingeinseneriga

19. märtsil täitus Rotermanni kvartalis asuv NORR 11 showroom naiseliku valgusega. Salongiõhtu külaline oli seekord perepsühhoterapeut ja holistiline terapeut Katrin Saali Saul, kes andis alles hiljuti välja väga populaarseks osutunud raamatu „Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailmaˮ.

Katrini raamatu hea müügiedu on piisav tõestus sellest, et naiseks olemise ja suhete teemade vastu püsib huvi sõltumata ajast ja ühiskonnas toimuvast. Räägime siinkohal ikkagi eelkõige meie endi sügavast loomulikust olemisest. Kohtumisel kaasati osalejaid mõtisklusse selle üle, mida peame rahuldust pakkuvaks suhteks ja kuidas selleni jõuda ning mis kõige tähtsam, kuidas suhet hoida, kui esmane romantiline halo on tuhmumas ja ees ootavad argipäeva väljakutsed. Muinasjutud ja filmid, mis meid tahes-tahtmata mõjutavad, lõppevad tavaliselt seal, kus tegelik koosolemine algab.

Selleks, et luua ja hoida tervemaid suhteid, on vaja teadvustada, kes me oleme ja mida me vajame. Siinkohal tasuks endalt küsida, kas me teame teineteise vajadusi. Kas me ka tegelikult teame ja julgeme sõnastada iseendagi vajadusi, ihasid ja soove? Katrin toob välja mängu mõiste – inimsuhete hügieen – suhtes olles peab olema teadlik sellest, mis meiega toimub, millised on meie vajadused ja mis suunas me areneme. Terapeudi sõnul on tähtis, et oma vajadusi sõnastatakse ja tuntakse huvi oma kaaslase vastu.

Kindlasti pole suhe valmispakett, mis rahuldab iseenesest kõik meie salajasemad soovid, unistused ja vajadused. See on areng inimesena ja naise/mehena. Iseennast ja oma suhteid on võimalik analüüsida läbi muinasjutuliste arhetüüpide prisma. Tütarlaps, kuninganna, armastaja ja perenaine on tegelased naise süvamaailma allhoovustest, mis juhivad meie mõtlemist, tundmusi ja käitumist.

Rahvasuu naljatab, et Jumal, kes oli maailmaloomise protsessis mehe valmis meisterdanud, silmitses teda hetke ja mõtles: „Ma suudan paremini.ˮ Ning tegi siis naise. Seega on meis olemas loomupärane jumalik vägi luua armastuseruumi, mis toidab meid ennast ja ka teisi. Küsimus on aga selles, kas me seda endale teadvustame ja suudame oma elu elada nii, et meie jumalannalik sära ajaga ei tuhmuks. Kui naises on olemas elutervete arhetüüpide kombinatsioon ja ta suudab vastavalt olukorrale oma mõtteid ja käitumist suunata, siis on tal olemas võime muutuda mehe silmis jumalannaks. See ei tähenda kindlasti mitte klassikalises mõttes täiuslik olemist, vaid inimlikkust ja sisemist sära, elurõõmu ja eneseteadlikkust. Selline naise suudab armastada ja olla armastatud.

Seega võiks piibli olemasolevale kümnele käsule lisada veel ühe juurde: Ole jumalanna!

Katrini arvates on üheks elutervemaks arhetüüpiliseks eeskujuks eesti kirjandusest tuntud kangelanna nimega Kunksmoor – mänguline, uhke, soe, hoolitsev ja armastav. Naine, kes suudab tormi tekitada ja seda ka vaigistada. Ja olgem ausad, tõenäoliselt suutis kirjanik Aino Pervik luua ka ühe ilusama armastusloo. Selliseid lugusid on võimalik kirjutada ka meie endi elust, kui me oskame naisena säilitada endas tütarlapse, olla teadlik iseendast ja areneda. Meil peab olema enda jaoks piisavalt armastust ja ruumi, et pakkuda seda ka teisele inimesele enda kõrval.

Mida me siis elult soovime? Tõenäoliselt ei jõua me kõik selle elu jooksul valgustuda, kuid kindlasti saame muutuda teadlikult valgemaks. Ilus on mõelda, et ka meie suudame, nii nagu Kunksmoorgi, luua oma „saareˮ ümber kuldse rõõmsa rahu, kus on hea olla nii meil endil kui ka teistel. Naiselik jumalanna on meis kõigis olemas.

Kui Sulle arhetüüpide teema rohkem huvi pakub, siis soovitame kindlasti kuulata Raadio 2 saadet „Hallo Kosmosˮ, kus Katrin oli saatekülaline.

Katrin korraldab pereteraapia loenguid Holistilise Teraapia Instituudis ning koolitusi naistele teemal „Naiseks olemise kunst. Naise arhetüübidˮ. Oma teadmised ja kogemused naise süvamaailma allhoovustest ‒ arhetüüpidest ning nendega kaasnevatest variarhetüüpidest – on ta kirja pannud raamatusse „Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailmaˮ.

Järgmine inspireeriv salongiõhtu toimub juba 15. aprillil. Siis on rääkijaks fitnessikuninganna Egle Eller-Nabi. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud leheküljega.

Lisa kommentaar