Katrin Kuldma 30 aastat moes

Moedisainer Katrin Kuldma moemaja tähistab sel sügisel oma 30. tegutsemisaastat. 26. oktoobril kell 19.00 kutsume kõiki moe- ja ilusõpru inspireerivale stiiliõhtule Amanjeda by Katrin Kuldma moemajja, Maakri kvartalis asuvasse Ultima Thule Galeriisse (Maakri 19/1).

Foto: Caroline Sada

Kohtumisel jutustab moedisainer 1993. aastal lennukalt startinud moeettevõtte loomisloo, olles ise veel sel ajal tudeng ERKIs. Kolmkümmend tegutsemisaastat on pakkunud erakordseid hetki ja suuri emotsioone, kuhjaga materjali filmistsenaariumiks. On olnud arengute aeg, pidevas muutumises julgeb Katrin riskida ning liikuda uue ja parema poole. Tänast moemaja naudib disainer kui unistuste loomingukeskkonda.

Femme stiiliõhtul saab lähemalt tutvuda Amanjeda by Katrin Kuldma värskelt valminud uue sügiskollektsiooniga, näha väärika brändi tootearendust ja ateljeed. Katrin Kuldma lugu illustreerib fotonäitus, mis esitab koostöid fotograafidega Toomas Volkmann, Olga Makina, Elina ja Silvia Kurr, Francesco Pizzo, Tiina Annamaa, Johannes Arro, Caroline Sada ja Karl Kuldma alates moeõpingute ajast (1993), näiteks saab näha Toomas Volkmanni pildistatud ERKI lõputöö kollektsiooni aastast 1995.

Kindlasti tuleb juttu ka tänases maailmas niivõrd olulisel teemadel nagu keskkonnahoid ja haridus. Katrin Kuldma kollektsioonid valmivad slow movement põhimõtetel – parimatest naturaalsetest materjalidest valmistatakse kantavad ja nauditavad mudelid kõrge tehnoloogilise kvaliteedi ning disainiesteetikaga. Eelmisel aastal avas moemaja oma meistrite kooli.

Lisaks moele räägib Katrin kohtumisel ka sisustus- ja mööblidisainist. 2006. aastal alustas moedisainer taaskord õpinguid EKAs (endine ERKI), seekord sisearhitektuuri osakonnas. Tänasel päeval valmivad tema ettevõttes moeloominguga paralleelselt diivanid, garderoobid ja erinevad sisearhitektuuri projektid. Üks ei välista teist, pigem vastupidi!

Oktoobris ei saa ühelgi moehuvilisel jääda külastamata üritus Tallinn Fashion Week, mille raames saab näha ka Amanjeda by Katrin Kuldma moemaja uut sügiskollektsiooni. Kõrge kvaliteedi poolest tuntud Eesti moemaja esitleb meeste ja naiste rõivaste meisterlikku rätsepatööd, luksuslikke ülerõivaid ja meeliülendavalt glamuurseid komplekte elu pidulikeks hetkedeks. Ja kõigest nädal aega hiljem toimuval kohtumisõhtul on kõigil huvilistel võimalik lähemalt uudistada ja soovi korral ka osta moelaval esitatud värsket sügiskollektsiooni.

Kindlasti ei piirdu me sel õhtul ainult kuulamisega, vaid pakume võimalust osaleda justkui privaatsel moe-show’l, kus saab näha osa sügiskollektsioonist.

Õhtu osalustasu on 20.- eurot, mida täiustab klaasike kihisevat. Õhtu kestab ca 2 tundi. Palume kõigil soovijail eelregistreeruda, kirjutades aadressile silvi@femme.ee. Küsimuste korral helistada numbril 522 9088.

Ülevaade Katrin Kuldma loomingust

Lisa kommentaar