Kantav kunst

Salongiõhtud jätkuvad kevadiselt. Juba neljapäeval, 10. mail kell 19.00 ootab meid oma ateljees (Pärnu mnt.142, 2 korrusel) maalide ja värvide keskel kunstnik Katrin Karu. Kohtumisel piilume ekspressiivse ja strukturaalse maalilaadiga naise omapärasesse kunstimaailma ning loomeprotsessi keerdkäikudesse. See on ainulaadne võimalus õppida kunstnikku ja tema loomingut lähemalt tundma, pakkudes vahetut vestlust talle omases keskkonnas.

katrinkaru

Foto: Riina Varol

Katrin Karu nimi jõudis laiema publiku teadvusesse aastal 2016, mil avati Hilton Tallinn Park hotell. Omanäolise käekirjaga kunstnikult telliti värskelt avatud hotelli avalikesse ruumidesse mitmed suuremahulised maalid. Selle aasta märtsikuus astus Karin aga sammukese maalimisest kõrvale ja tõi publikuni enda kunstist väljakasvanud projekti – koostöös ettevõtja Anu Madjakuga valmisid hingega loodud kleidid ja pluusid, mida kandes tunneb inimene ennast üdini kunstist ümbritsetuna.

„Soov oli elustada seinale paigutatavat maali, tuua kunst raamidest välja kangastele laiema publiku ette“, selgitab Katrin rõivakollektsiooni loomise tagamaid.

Algselt vaid idee tasandil olev mõte muutus kahe ettevõtliku naise vestluste käigus aina reaalsemaks, kuni ühel hetkel sai sellest konkreetne teostus kvaliteetsele rõivaste näol. Ideest teostuseni läks aasta ja seda mitmel põhjusel. Eelkõige oli ja on eesmärgiks luua kvaliteetsed, õigete trükilahenduste ning kangastega kantavad tooted.

DSC_2303

Foto: Erakogu

Salongiõhtul saab eksklusiivselt tutvuda uue kollektsiooni näidistega. Tegemist on kordumatute rõivaesemetega, sest igast maalist tehakse piiratud kogus kleite ja pluuse.

Peale kantava kunsti tuleb sel õhtul juttu ka maalidest, reprodest, konjakist ja ühest Katrini paljudest hobidest – Cossy šampanjast, mille esindaja ta Eestis on ja mida ka sellel õhtul maitsmiseks pakume. Kõigi salongiõhtul osalejate vahel loositakse välja raamitud repro „Baleriin”.

Õhtu osalustasu on 15 eurot.

Palume kõigil soovijail registreeruda, täites allpool oleva ankeedi. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjutada silvi@femme.ee.

Kohtume maalide ja värvide keskel!

Lisa kommentaar