Julgus tahta, öelda ja teha

Novembrikuu eelviimasel päeval toimus kohvikus Kuusk Hernesto järjekordne Femme salongiõhtu. Sellel korral oli inspireerivaks külaliseks  mitmekülgselt tegus Katrin Siska, kes hiljuti andis välja oma esimese retseptiraamatu „Rõõm toidust”.

facebooki bänner

 

„Mul on heameel anda teada, et minu esimene raamat „Rõõm toidust” on valmis. See on täis maitsvaid, tervislikke ja lihtsaid retsepte, mis hoiavad meid loomingulise, saleda ja energiast pakatavana,” tutvustab Katrin oma ahjusooja esikraamatut

Raamat sündis esimest korda emaks saanud noore naise eneseotsingutest ja sisemisest vajadusest tervislikumalt elada. Katrin tundis, et endise suurepärase vormi kadumine mõjus negatiivselt ka tema vaimsele heaolule.

„Pärast lapse sündi kaotasin ennast mõnes mõttes ära. Kõigil on elus selline enese leidmise ja otsimise aeg. Minul juhtus see olema pärast lapse sündi. Samal ajal tuli ka kõige suurem õppetund, kus ma unustasin oma igapäevased harjumused”, rääkis Katrin.

Sihvakat ja saledat naist vaadates võib tekkida kahtlev hoiak, et kuidas küll temal võis kehakaaluga probleeme olla. Katrini sõnul peitus rahuolematus selles, et ta oli enda puhul harjunud teistsuguse kehaga. Igaühel on oma kehaga isiklik läbisaamine ja tunnetus, seetõttu on ka rahulolu või rahulolematus suhteline. Ühel hetkel tuli otsustada, kas leppida oma kehaga sellisena, nagu see on, või võtta midagi ette oma endise suurepärase vormi taastamiseks? Otsuse vastuvõtmisest algab edasiliikumine – mida ma vajan, et tunda ennast oma kehas nii füüsiliselt kui ka vaimselt hästi?

Esialgu püüdis Katrin erinevaid dieete katsetades kiiresti lahenduseni jõuda, kuid mõistis  õige pea, et nende mõju on üldjuhul lühiajaline ja suuresti ka ennastpiitsutav. See teadmine pani teda oma muutunud toitumis- ja liikumisharjumusi põhjalikumalt analüüsima. Sellest sai alguse teekond tervislikuma toitumise ja elamise suunas.

Värskelt ilmunud retseptiraamatusse on Katrin kogunud tervisliku toitumise põhitõdedele tuginevad retseptid, mis aitavad püsida saledana ja energiast pakatavana. Värviliste fotodega illustreeritud raamatus leidub hulganisti maitsvaid, tervislikke ja lihtsaid toite, mida ta iga päev endale ja oma perele armastuse ning puhta rõõmuga valmistab. Peale selle leidub sealt ka värskeid katsetamist ootavaid magustoite.

Terve füüsise ja vaimu saavutamiseks ning hoidmiseks ei piisa kindlasti üksnes heast puhtast toidust (kuigi suur algus on sellega tehtud), vajalik on terviklikum lähenemine enda tervisele. Katrinile meeldib ennast tasakaalus hoida tervisliku toitumise, rohelise tee ja igapäevase trenniga (tantsimine, jõutrenn ja jooga). Ta julgustab kasutama ka veidi alternatiivsemaid meetodeid nagu kupumassaaž ja nõelravi. Oluline on saada endast teadlikumaks ja saavutada oma kehaga parem läbisaamine – mida ma praegu vajan? Mida minu keha soovib? Milline toit teda päriselt toidab? Mis tunne on peale söömist?

Salongiõhtul jagati mitmeid toitumis- ja elustiilinippe, mida on lihtne tasapisi oma ellu tuua.  Näiteks soovitab ta jagada toidud päeva peale nii, et nad täidaks, mitte ei koormaks meie  keha ja enesetunnet. Katrin tõi esile ka raamatu, mis on teda isiklikus plaanis teadlikumaks muutnud keha sisemise toimimise kohta – sakslanna Giulia Endersi raamat „Võluv soolestik. Kogu tõde ühe alahinnatud elundi kohta”.

Katrini sõnul on loomulik tunda ennast vahel ebakindlana ja rahulolematuna. Oluline on keeruline eluperiood üle elada ja õppida nägema ebaõnnestumiste asemel õnnestumisi. Tuleb ise olla see inimene, kes ennast tunnustab ja inspireerib. Kiida ennast!

Aktiivse eluviisiga maailmakodanikust Katrin innustab inimesi elama ja tegutsema täiel rinnal ning mitte pelgama astuda välja harjumuspärasest. „Kogu aeg on vaja teha veidi rohkem, kui viitsiksid. See kehtib nii tervise, suhete kui ka karjääri puhul,” lisab ta veendunult.

„Armasta elu, mida Sa elad. Ela elu, mida Sa armastad” (Bob Marley)

Kas armastus käib siis kõhu kaudu?

Katrini jaoks on hea toit ja ise toidu valmistamine mõnus nauding. Tema sõnul on loogiline, et kui inimene sööb ennast kuulates häid asju, siis tunneb ta ennast ka paremini. Kui inimene tunneb ennast hästi, siis on ka tema suhted paremad. Valutav kõht ja ebamugav tunne ei lase ennast õnnelikuna tunda.

„Peale selle rõõmustab ka minu mees, et teen perele hea meelega maitsvaid ja tervislikke toite. Mehe hea vorm innustab ka mind tegutsema ja enda eest hoolitsema,” mainib Katrin lõpetuseks.

Retseptiraamat „Rõõm toidust” on alles algus. Praegu rändab Katrin perega mööda maailma ringi, harrastab joogat ja teeb sporti. Peale selle kirjutab ta elektroonilist muusikat, pildistab ning filmib lahedaid lugusid elust enesest enda blogisse ja youtube’i videokanalisse. Inspireeriva naise tegemistega on võimalik end kursis hoida tema sotsiaalkanalite kaudu:

katrinsiska.com
instagram: siskablog
youtube.com/user/theblogiblog

Värvikat raamatut „Rõõm toidust” saab osta ja tellida nii Apollost kui ka Rahva Raamatust või siis eksklusiivselt Katrini autogrammiga aadressilt tigerheadbiz@gmail.com.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar