Iseteadlik moedisainer

Novembrikuise Femme salongiõhtu külaliseks oli inspireeriv moedisainer Eve Hanson, kes on töötanud brändidega Ivo Nikkolo ja Iris Javier, pühendudes praegu täielikult omanimelisele brändile EVE HANSON. Disaineri tegemisi on pärjatud kahe Kuldnõela ja nüüd viimati ka Hõbenõelaga. 

HÕBENÕEL Eve Hanson, foto Saskia Murumaa

Foto: Saskia Murumaa

Eesti moemaastikul vaieldamatult tuntud ja tunnustatud moedisainer leidis ennast ühel hetkel etapis, kus tundis, et päris oma koha leidmiseks tuleb see ise luua. Kogemustele ja sisemisele tahtele tuginedes sündiski uus bränd, millele polnud isegi vaja leida uut nime, kuna 20 aastaga oli Eve Hanson piisavalt tuntust kogunud. Siiski tunnistab disainer, et selles protsessis on olnud ka keerulisi hetki. Kõige raskem on astuda esimene samm, seejärel hakkavad asjad ühel või teisel moel liikuma. Kindlasti mõjus innustusena Hõbenõela võitmine uue kollektsiooniga ja klientide positiivne tagasiside. Oma brändi loomisega muutus Eve kindlasti varasemast veel nähtavamaks kui suuremate brändide juures tegutsedes. Ta tunnistab, et kuigi talle meeldib väga omaette põlve otsas nokitseda, näeb ta selgelt, et ideaalis võiks tal olla oma pood-stuudio ja vähemalt üks kaastöötaja.

Eve sõnul mõtestab ta ennast pigem disaineri kui kunstnikuna, kes otsib mingile konkreetsele probleemile lahendust. Inspiratsioonilaengut ei saa ta otseselt pilvi vaadates, metsas jalutades või peenramaal toimetades, pigem toetavad need tegevused töömõtetest puhkamist. Loovad ideed kujunevad hoopiski tekkinud küsimustest, kogutud informatsioonist ja tegutsemistahtest.

„Kõik on juba olemas, see tuleb lihtsalt viia oma võtmesse. Ma ei oota mingit erilist inspiratsioonipuhangut, vaid istun maha ja hakkan tegema, materjal on ju olemas,” kinnitab Eve teadlikult. Oma loomingus peab ta oluliseks jätkusuutlikkust, võimalikult naturaalsete kangaste kasutamist ning puhast joont, millele omakorda on lisatud ootamatusi ja üllatavaid kannapöördeid.

Moemaailm on üha kiiremas tempos liikumas suunas, mis praegu on veel üsna hoomamatu, kuigi targad materjalid ja aina tavapärasemaks muutuv virtuaalsus pole enam ulme. Eve sõnul on see mingil moel küsimusi ja ka kõhedust tekitav, kuid usub siiralt, et reaalsem võiks olla kasvav teadlikkus ja tarkus tarbimisel – tarbida vähem ja kvaliteetsemaid asju. Tänapäeval pole enam niivõrd oluline see, kas moes on sinine või punane, sest kõik värvid on moes, vaid pigem see, kust inimene oma riided soetab ja kuidas neid tervikuks kokku seab.

Moedisainerina märkab Eve kindlasti seda, mis meie Eesti tänavapildis toimub, kuid seda mitte kritiseerides, vaid kogudes inspiratsiooni oma loomingu jaoks. Ta leiab, et moepilt on läinud laias laastus üha paremaks. Nii nagu inimene võiks ennast harida erinevatel teemadel, kehtib see ka moe kohta. Tuleb vaadata ringi avatud silmadega, arendada oma moe- ja tarbimise teadlikkust ning julgeda vahel kanda ka natuke ootamatuid ja põneva stilistikaga komplekte.  

Aitäh inspireeriva õhtu eest!

Eve Hansoni tegemistega saab lähemalt tutvuda tema FB lehel Evehansondesign ja Instagramis Evehansondesign ning kodulehel.

Järgmine salongiõhtu toimub 11. detsembril, kui rääkima tuleb Anu Samarüütel. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud Salongiõhtud kogukonnaga.

Lisa kommentaar