Inspiratsioon elust enesest

Novembrikuine salongiõhtu toimus seekord hubase atmosfääriga kohvikus Kuusk Hernesto. Oma elust ja tegemistest kõneles rahvusvahelise tunnustuse pälvinud juuksestilist Helen Heinroos.

Heleni puhul on tegemist nii väliselt kui ka sisemiselt värvika inimesega, kes armastab esitada endale väljakutseid ega talu paigalseisu. Seetõttu on ka loomulik, et juba koolis käimise ajal püüdis ta erineda hallist massist ja sellega ehk avas ka uksi, mis on teda elus edasi suunanud. Nii polnud Heleni jaoks ka midagi ületamatut õppida venekeelses juuksurikoolis Jusven, täiendada ennast tunnustatud venelannast juuksuri Tamara Korjagina käe all ja liikuda edasi rahvusvahelisele areenile.

Peale Eesti on Helen elanud veel Los Angeleses ja Londonis, kus ta töötas tippjuuksurite juhendamisel parimates salongides. Seda perioodi oma elust peab hinnatud juuksestilist väärtuslikuks eelkõige just kogemuste ja õppimise poolest. Nagu Helen ise on öelnud: „Pudrumägesid ja piimajõgesid ei ole kuskil, kuid hakkama saada on kõikjal võimalik.” Põhjust Eestist lahkumiseks otseselt polnudki, kui ehk vaid see, et standardne elumudel ei tundunud sellel hetkel olevat harmoonias noore naise sisemiste soovide ja vajadustega.

Kuigi võõrsil elamine andis Helenile paraja elukogemuse, teadmised ja teadlikkuse ning kuhjaga uusi tutvusi, muutus sealne tavapäraselt hullumeelne töötempo tema jaoks pika peale liiga väsitavaks. Kodumaale jõudes ei jäänud Helen siiski käed rüpes istuma, vaid asus kohe omandatud teadmisi ja oskusi mitmetel võistlustel proovile panema.

Oma 15-aastase juuksestilisti karjääri jooksul on Helen võitnud kokku 16 karikat. Oluliseks saavutuseks peab ta Inglismaa arvestuses kolmanda koha võitmist eelmisel aastal toimunud Goldwell Colorzoom finaalis. Selle aasta oktoobris osales ambitsioonikas juuksestilist Las Vegases, kus ta pärjati Goldwell Stylist Award tiitliga. Oma võistlustöös pealkirjaga „Cloudy Storm” kasutas Helen erineva varjundiga halltoone, segades neid sinisega. Inspiratsiooni sai ta selleks pilvedest.

Võidule on raske, et mitte öelda võimatu, jõuda ilma usaldusväärse, andeka ja pühendunud seljataguseta, kelleks olid seekord fotograaf Maiken Staak, meigikunstnik Erle Taklai, stilist Liis Plato ja Crystal Rabbit ning juba varasemalt lemmikmodelliks kujunenud värvikalt ilmekas kunstnik Triinu Paomets. Helen on öelnud, et hea juuksemodelli leidmine polegi nii lihtne kui arvata võiks, sest kui palju on ikka neid inimesi, kes sooviks ja saaks sellesse protsessi nii pikalt panustada. Salongiõhtul viibis ka modell ise, kelle särtsakas karakter ei lasknud hetkegi arvata, et tema jaoks oleks koostöö toreda, kuid heas mõttes nõudliku juuksestilistiga kuidagi moodi häirivaks kohustuseks. Vaatamata saavutatud edule, on Helenis loomulikku lihtsust ja sõbralikult humoorikat suhtumist nii endasse kui ka elusse tervikuna.

Lisaks huvitavatele seikadele oma karjääriteel, jagas tunnustatud juuksestilist kuulajatele ka lihtsaid juuksehooldusnippe ja stiliseerimisvõimalusi. Näiteks on võimalik uuemate krepitangidega (palju pisemad ja väiksema krepiga) tõsta oma juuste kohevust või anda kuivšampooniga värskelt pestud juustele tekstuuri ja püsivust. Mitmed salongiõhtul osalenud külalised said ka ise olla sellel õhtul soengumodellideks.
Uuteks moevärvideks on tugevad baasvärvid, mis on miksitud kokku soojadest ja külmadest toonidest. Nende vahele on peidetud vibrantaktsendiga värvisalgud (kollane, roosa, punane, roheline, sinine). Koos professionaalse lõikusega hakkavad toonid omavahel efektselt toimima. Juukselõikused on pigem geomeetrilised ja ümara vormiga, andes juustele veel rohkem tekstuuri ja liikumist.

Juuksestilist julgustab kõiki proovima ja katsetama. Inspiratsiooni leiab kõikjalt ‒ moest, loodusest, värvidest meie ümber, kliendist endast ja paljust muust.

Sama soovitus kehtib tegelikult elus üleüldiselt – julgeda astuda välja oma mugavustsoonist, reisida ja avastada ning olla avatud uuele. Heleni elus on olnud proovimist ja katsetamist, kuhjaga tööd ja pinget ning suur rahulolu. Kindlasti pole tema karjääritee olnud paigalseisev ja igav. Ta on olnud ja on õpilane ja õpetaja, juuksur, stilist, arvamusliider ning koolitaja. Valitud teel toimub pidev eneseharimine ja õppimine.

Juttu oleks jätkunud sellel õhtu kauemakski, kuid seda toredam on oodata taaskohtumisi. Helen tegutseb Nõmmel asuvas Pireti Ilusalongis.

Õhtusse jagus kuhjaga positiivseid emotsioone, kasulikke nippe ja kingitusi. Kõigi osalenute vahel läks loosi Helen Heinroosi konsultatsioon ja lõikus, samuti Goldwelli kvaliteetsed juuksehooldustooted.

Lisa kommentaar