Ilu lummuses

Femme salongiõhtud alustavad taas ja seda juba kuuendat hooaega. Sügishooaja esimene külaline – sütitavalt andekas moekunstnik Tiina Talumees – tõi neljapäeval, 10. septembril NORR11 showroom’i palju kuulajaid ja moeloomingu austajaid.

Salongiõhtul rääkis Tiina moebrändide tekkimisest ja arengust, loomeprotsessist ning isikliku moestuudioni jõudmisest. Lähemalt sai kuulda ja näha autorikollektsioonide loomisest ja nende taga peituvatest lugudest, mis igal hooajal varieeruvad ning on aluseks kahele naiselikule brändile: TIINA by Tiina Talumees ja Tiina Talumees couture. Esimese nime all valmib eri suurusnumbritega rõivaste väikeseeria, couture’i puhul on aga tegemist kunstniku luksuslikuma ja ainulaadsema poole realiseerimisega.

Tiina puhul on tegu inimesega, kes suutis oma lapsepõlve vaimustuse muuta reaalsuseks – kaunite kleitide joonistamine ja teadlik liikumine oma unistuse poole viisid moesalongi ja brändide tekkimiseni. Nüüdseks räägib iseenda eest juba 17 aastat kõrgmoodi ja eritellimusi viljeleva Tiina Talumees moestuudio vaimustav looming.

Tiina tunnistab, et moe loomine on omamoodi „kibe-magus” teemas olemine, eriti on seda just suuremate moeshow’de jaoks kollektsioonide loomine. See on suur töö ja protsess, kus iga pisidetail määrab ära lõpptulemuse ehk selle, mida laval lõpuks näha ja imetleda saab. Kindlasti on aga suurejoonelised moeshow’d miski, millest moekunstnik õnneks loobuda ei suuda ega tahagi. Viimane neist toimus selle aasta kevadel Energia avastuskeskuses, kus näidati kevadsuvist couture-kollektsiooni nimega „Must valges”. Juba oktoobris esitletakse moekunstniku värskemat loomingut Telliskivi Loomelinnakus toimuval Tallinn Fashion Week’il.

Moeshow toimumise koht on suuresti Tiina loomingu dikteerija ja inspiratsioon. Siinkohal on taaskord tähtis detailide omavaheline sobivus ja harmoonia: koht, kollektsioon ja aksessuaarid. 2012. aastal moekunstnikule auhinna Kuldnõel toonud suurejooneline mereteemaline couture-etendus „Mere vaade” sai alguse just Lennusadama inspireerivast keskkonnast.

Kuna riided kõnelevad iseenda eest, siis ei piirdutud ka salongiõhtul ainult rääkimisega. Esitlusele tuli kokku kuus eriilmelist kollektsiooni, millest näidati küll ainult valitud või seni veel omanikuta rõivaesemeid. Ruum täitus merest, kaamosest, urbanistlikust, majesteetlikust võimsusest, jäätisetoonidest ja sügistalvisest sügavusest inspireeritud loominguga. Läbivaks jooneks olid lihtsad lõiked, puhas käsitöö ja naiselikkus.

Peale selle oli kõigil soovijatel suurepärane võimalus külastada Rotermanni keskuses asuvat Tiina Talumees moestuudiot, kus sai taaskord end kaunitel kleitidel lummata lasta ja soovi korral mõne neist ka endale soetada.

Tiina loob suurel määral iseendale, see tähendab, et ta näeb ennast oma loodud rõivaid kandmas. Bränd TIINA by Tiina sündis vajadusest kanda lihtsaid ja mugavaid, kuid samas naiselikke riideid. Oma tänavuse selle aasta sügis- ja talverõivaste kollektsiooni kohta on moekunstnik öelnud, et see on loodud tegusale ja edukale naisele, kes vajab rõivast, milles ta näeb hea välja terve päeva, olgu tegemist töökohtumise või õhtuse vastuvõtuga. Kollektsioonist leiab nii ajatult klassikalisi rõivaid, mis alati riidekapis olema peavad, kui ka efektseid pilgupüüdjaid.

Ma olen õnnelik, et saan riideid luua”. Tiina sõnul pingutavad naised sageli teiste jaoks, selle asemel, et näha iseennast ja julgeda riietuda vastavalt enda soovidele. Eneseteadlikkuse ja -austuse kasvades muutub ka üldine tänavapilt põnevamaks.

Tiina Talumehe loomingut saab osta ja tellida moestuudio salongipoest, Tallinna Kaubamajast, veebipoest www.siison.ee ja Eesti Moedisaini Päevade raames Tartu Kaubamajast.

Salongiõhtut täiustasid klaasike kihisevat Rein Kasela Veinitoa poolt ning hõrgutavad suupisted, mille oli Tiina maitse-eelistusi arvesse võttes meisterdanud Reval Café Catering’i peakokk Martti Koppel. Samuti hellitas külastajate maitsemeeli Tiina lemmikjäätis klassikaline Magnum Classic.

Järgmine salongiõhtu toimub juba 15. oktoobril, siis on oma elust ja tegemistest rääkimas rahvusvaheliselt tuntud ehtekunstnik Karin Eensaar. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis loodud  Salongiõhtud leheküljega.

Lisa kommentaar