Argipäeva maagia

Uduvihmasel kolmapäeva õhtupoolikul, 17. detsembril koguneti juba koduseks muutunud NORR11 show-ruumi selle aasta viimasele salongiõhtule. Lähenev peohooaeg äratab meis kõigis vajaduse olla igas mõttes ilus ja kes oskaks ilust ilmekamalt kõneleda, kui ise seda loov ja hindav jumestuskunstnik Meelis Krik. Salongiõhtu külalised said kuulda lustakalt ausaid lugusid Meelise kunstnikuks kujunemisest, lihtsaid meikimisnippe ja mõnusalt teravaid mõttekilde.

Rahvusvaheliselt tunnustatud Meelise sõnul ei unistanud ta kunagi jumestuskunstnikuks saamisest. Siiski oli kunstipisikuga nakatunud noormehe hinges loomise kutse. Nii liikuski Meelis oma pliiatsite ja pintslitega, vaatamata oma sisemisele tõrksusele ja kahtlusele, paberilt edasi hoopis teistsugusele lõuendile ‒ inimese näole.

Vaatamata sellele, et Meelis on omal alal hinnatud ja ta on pälvinud mitmeid tähelepanuväärseid auhindu, pole see tee olnud konarusteta. Stereotüüpne suhtumine ja iseendas kahtlemine viisid loobumiseni, kuid lähedaste inimese toetus ning iseenda jonnakus ja sihikindlus andsid uskumatult tugeva aluse edasi liikumiseks. Ajutine seisak asendus aktiivse tegutsemisega ja peatselt muutus Eesti ilumaastik Meelise loomingu jaoks kitsaks. Nii suunduski mees õnneliku juhuse tõttu 2009. aastal Moskvasse.

„Venelannadelt võiks õppida oskust ükskõik millises olukorras hea välja näha. Kindlasti on igal naisel kapis ilutsemas mõni eriline kleit või kingapaar, mis ootab säramiseks seda õiget aega. Aga tõenäoliselt seda sobivat üritust ei tulegiˮ, nendib Meelis teadlikult.

Naise ilu, julgus ja soov olla märgatud on niivõrd loomulik, et patt oleks oodata säramiseks õiget hetke. Iga hetk elust aga ongi see õige. Jumestuskunstniku sõnul on eriti lahe näha uhkes kleidis, ilusa meigi ja soenguga naist liikumas n-ö sobimatutes paikades, ergutades sellega teiste inimeste meeli ja mõtteid.

Meelis tunnistab, et suurilmas tegutsemine pole alati lihtne, kuid kirg ja järjekindlus aitavad edasi liikuda. Nii töötaski Meelis suure pühendumisega kõikjal, kus tal oli võimalik ennast arendada ja väljendada. Looming kõneleb kunstnikust kõige ilmekamalt ja nii kuulutatigi Meelis 2009. aastal Intercoiffure Mondial Russia aukirja ja karika vääriliseks kategoorias aasta inimene.

Oma ilmeka ja vahetu jutu illustreerimiseks olid jumestuskunstnikul kaasas õpilased, kes demonstreerisid kohaletulnutele Aldo Järvsoo, Liina Steini ja Kirill Safovi omanäolisi moepärle, mida täiustas lummavalt lihtne meik. Üks kolmest noorest naisest oli teadlikult jäetud naturaalsesse olekusse, et kohapeal näidata, kuivõrd lihtne võib olla endale lummava, kuid samas loomulikku ilu rõhutava meigi tegemine. Saladus peitub detailides ja hoiakus.

„Eesti naine on ilus, kuid häbelik. Aga igast Tuhkatriinust saab lõppude lõpuks alati kaunis printsess,” sõnab Meelis. „Maailmas ringi rännates olen kuulnud tuntud fotograafide, stilistide ja disainerite suust, et Eesti naised on ühed maailma ilusaimad. Sellest ka minu teema – 21. sajandi Tuhkatriinu.ˮ Eesti naisel on aeg hakata uskuma, et ta on kahtlusteta ilus naine.

Me täname Meelist tema muheda oleku ja särava loomingu eest! Kindlasti võtab nii mõnigi meist nüüd oma hoolikalt hoitud kleidi kapinurgast välja ja kannab seda uhkuse ning armastusega juba järgmisel kohtumisel.

Jaanuaris 2015. aastal on võimalik õppida jumestamist profimeikari juhendamisel International Makeup Centerʼis.

Selleks aastaks on salongiõhtutele joon alla tõmmatud. Uuel aastal alustame aga uue hooga, andekate külaliste ja inspireerivate vestlustega. Meie tegemistega kursis olemiseks ja oma mõtete jagamiseks on Sul võimalik liituda Facebookis.

Täname teid kõiki nende kohtumiste ja säravate silmade eest!

Lisa kommentaar