Xenia mängib piiridega

Põhja-Euroopa vaikus kohtub Aasia traditsioonidega – kaks nädalat tagasi jõudis Vietnamis publiku ette Eesti disainer Xenia Joosti verivärske kollektsioon OCHE by Xenia Joost. Looming, mille vormides on tunda tugevaid Aasia mõjutusi ning mille detailidest kumab klassikalist euroopalikku joont, on saanud tervikuks Xenia Joosti isikupärase ja modernse käekirja kaudu.

Oma uues kollektsioonis miksib disainer Xenia Joost traditsioonilist käsitööd ja tänapäevaseid tehnoloogiaid. Teisisõnu on OCHE tõeline kultuuride kohtumise väljendus. Xenia värske looming on sündinud oskuslike rätsepate ja meisterlike käsitööliste poolest tuntud väikeses Vietnami linnas HoiAnis. Iga disain on saanud vormi rätsepatööna, mis omakorda on valminud koostöös uute laserlõikustehnoloogiatega.

Komplektidele lisavad sügavust pehmetel villapindadel laserlõikusdetailid, mis paljastavad erinevaid rõivakihte ja toone. Värvidena on disainer kasutanud neutraalseid baastoone, nagu söemust ja naturaalne valge, ning halli varjundeid. Aktsendiks tuline oranž ja julge briljantroheline toon, mis sütitab ja värskendab baaspaletti. Aksessuaaride abil on kollektsiooni sisse toodud ka neutraalset nahatooni.

Xenia Joosti käekiri on tuntud oma eriliste lõigete ning androgüünsete vormide poolest. Ka seekord sai laval näha mehelikke laiaõlgseid jakke kandvaid õrnu naismodelle ning meesmodelle püksseelikuis ja pikkades särkpluuskleitides. Disainer on andnud klassikalisele meestesärgile uue tähenduse, katsetades eri vormide ja stiilidega ning eksperimenteerides enda loodud puuvillaste unisex pluuskleitidega: pikad särkpluuskleidid ning lühikesed ja laiad 60ndate stiilis tütarlapselikud kleidikesed. Võlu lisavad kraede ja kinniste mängud, superlaiad varrukavormid ning pikkuste asümmeetria. Spetsiaalselt kollektsiooni jaoks disainis Xenia ka käsitööna valminud puitplatvormiga nahast jalanõud, mille materjalidena on kasutatud mööblitehase jääke.

xenni

Foto: Jürgen Joost

Uurides disainerilt endalt, millised on muljed, vastab Xenia, et kollektsioon võeti väga hästi vastu. „Sain kutse Vietnami rahvusvahelisele moenädalale ning samuti on olnud palju pressikajastust. Kollektsiooni esitlust väisas ka HoiAni president – meie mõistes siis linnapea –, kes tõi lilli ja tänas, et linn on nüüd kenasti moekaardile paigutatud,” sõnas õnnelik moelooja.

Valik esemeid Xenia Joosti värskest kollektsioonist jõuab sügisel müüki Tallinna kauplusesse WAB. Tellimiseks kirjuta: xenia@xeniajoost.com.

Lisa kommentaar