Xenia dialoog maaga

Moedisainer Xenia Joost on spetsiaalselt Stockmanni jaoks disaininud uue kevadsuvise kudumikollektsioon.

Foto: Xenia Joost

Xenia Joost ütleb, et alanud hooajaks kudumeid disainides mõtles ta just Eesti naistele, arvestades nende elustiili ja meie kevadsuvist kliimat.

Mugavad Eestis kootud praktiliste taskutega kottkleidid on värsketes kevadistes toonides: trendikas teksasinine, tume navy, värske laim ja roosa.

Vabad oversized kleidid, millele on suvisel õhtupoolikul või kevadise tuule kaitseks mõnus peale visata puuvillasest lõngast kootud mantel-kardigan. Kleidid on kahe erineva lõikega, saab valida varrukatega ja V-kaelusega kleidi või varrukateta ja tõstetud kraega mudeli.

Xenia lisab, et eriline rõõm seda kollektsiooni teha taaskasutusmeetodil valmistatud Itaalia lõngast, mille sekka on lisatud peent siidi. Ta peab enda kui disaineri kohustuseks luues mõelda mitte ainult kliendi vajadustele, vaid ka moedisaini kui tööstusharu jätkusuutlikkusele, ja püüab anda enda panuse oma igapäevaste otsuste ja tegudega.

„Näen, et minu ülesanne disainerina on töötada dialoogis mitte ainult oma kliendiga, vaid ka meid hellalt hoidva maaga!” on Xenia veendunud.

Lisa kommentaar