Vootele Vaher ja Jaan Škerin

Jätkame Mood-Performance-Tants (MPT) kavandikonkursilt edasipääsenud disainerite tutvustamist. Järgmisena esitleme teile kollektsiooni “44” disainereid Vootele Vaherit ja Jaan Škerinit. Vootele on õppinud Tallinna Tööstushariduskeskuses, Jaan on Eesti Kunstiakadeemia ehetekunsti tudeng. Koos tuldi ideele teha rõivastele metalldetaile.

 

Noored disainerid vaatavad tagasi aega, kus riiete tootmine ei olnud “normaliseerunud” ja leiavad, et tänapäevane masstoodang on muutunud igavaks. Disaini arenguks toovad nad tagasi erinevad esikinnised, taskud ning proovivad kätt mööblikangastel. Inspiratsiooni ammutavad need mehed tööstusrajoonidest ja kõrgepingeliinidest, uhkusest ja hävingust, pääsukestest ja mustlaskaravanidest. Närimata muru on igal pool mujal rohelisem.

Loe intervjuud Vootelega

Tutvusta end – kes oled, kust tuled?
Mustlane, poeet, tantsija, võin olla ükskõik kes, tulen ema üsast, planeedilt Maa.

Kes on Sinu Muusa?
Loodus

Hellita end – 3 omadussõna Sinu loomingu/kollektsiooni kohta!
Edev, lämbe, kiuslik.

Maailma parim värv, mida nähes inspiratsioon voolab Sinusse?
Metsaroheline.

Esmane mälestus MPT moeürituselt
Umbes 10 aastat tagasi tegin MPT-l etteaste musta prügikilekotiga, mille sees oli kollaseid sidruneid loopiv väikelaps.

Kriitika või kiidusõnad – kumb on olulisem?
Kiidusõnad muudavad laisaks ja loob tunde, et võiks loorberitele puhkama jääda ning tekitavad piinlikust, kui tead, et neid ei vääri. Kriitika on nauditavam,valmistab ette viljaka pinnase arengu jätkule. Lahja, kadedust täis kriitika jätab külmaks, see eest konstruktiivne kriitika on alati teretulnud, eriti kui mingi nüanss on jäänud kahe silma vahele.

Kas on olemas kangas, mida iialgi ei kasutaks?
Inimnahk

Milline on Sinu lemmik tehnika kavandamiseks ja miks?
Inim- või loodustekkeliste vormide, silmapetted, valguse ja värvide mängud erinevatel materjalidel ja nende jäädvustamine kaameraga muusika taustal.

Moesoovitus kevadeks
Seoses kuuma ja lämbe suve tulekuga soovitan naisoole igasuguseid lehvikuid, turbaneid ja rätikuid, mis aitavad ära hoida kuuma rabandust. Lehvik tuleb kasuks ka igasuguste kimalastega võideldes, kes tuulevaiksetel ilmadel inimihu pinda naudivad. Täiega teemas on onesie, millega üksikud julged moeteadlikud noored aegajalt flirdivad, kuid pole veel buumini jõudnud. Onesie pluss on temast läbi voogavad õhuvood, mis aitavad keha jahutada. Suurt populaarsust ennustan reptiili musterile versus säutsuv peacock-peibutavad mustrid.

Mood-Performance-Tants moeetendus toimub 9. mail Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.

Lisa kommentaar