Vilve Unt tõi lavale kudumid, millest on saanud moerõivad

Moekunstnik Vilve Unt esitles moemärgi PROMENADE rõivaid ja kudumeid, mis on ainueksemplarid ning mille kandmisiga on pikem kui üks hooaeg.

“PROMENADE  pakub slow fashion toodete tagasitulekut, ajas kauakestvamat ja väärtuslikumat moetoodet kvaliteetsest materjalist ja uudse disainilahendusega,” ütleb disainer Vilve Unt.

PROMENADE uue kollektsiooni nimi on “TASAKAAL…”, mis on disaineri tõlgendus arusaamadest globaalne mood või lokaalne mood; pärimus mood või päris mood.

“Moekollektsiooni algne idee sai alguse Peet Areni maalist Kirikulised Kumu Kunstimuuseumi seinal, mis inspireeris looma etnoteemalist kollektsiooni “TEELISED…”. Sellest arenes edasi “TEEKOND…” ehk elu kahe linna vahel, Võru – Tallinn – Võru – Tallinn…, mis on kestnud peaaegu 50 aastat ja sundinud mind leidma tasakaalu loomeprotsessis,” avab moelooja.

Noorusajamoe mäletamise kildudest ja traditsioonilisest käsitöökunstist inspireeritud moekollektsioonis “TASAKAAL…” põimub uuenduslik disain maalähedase stiiliga, luues rustikaalset minimalismi äärelinna keskkonda.

Kombineerimislust – see on motoks ka Vilve Unti uuele kollektsioonile “TASAKAAL…”, millega soovib disainer nooruasajamoest läbi mälukildude ja isikliku kogemuse nii kandja kui loojana tähistada oma loomeperioodi moekunstnikuna.

“Uue loodava moekollektsiooni soosikuteks on kudumid, millest on saanud moerõivad. Taas on avastatud kootud kudumite võlu ja mugavus ning soojus. Tänased kootud esemed ühendavad endas vanu traditsioonilisi mustreid ja kaasaja moe nõudmisi. Ikka on populaarsed ka vanad etnograafilised koekirjad, inspiratsiooniks rahvakunst rikkaliku mustrivalikuga.”

Disaineri soov on äratada ellu ja tuua tänapäeva omaaegsed varrastel kootud silmuskudumite mustrid uutes kaasaegsetes lahendustes masinkudumitena. Kudumeid täiendavad 70-ndatest inspireeritud niinimetatud “tädikleidid” ja noorusajast pärit lendlevad “koolilõpukleidid”, lisaks tõsised seelikpüksid etnokudumite juurde.

Loomingulise projektiga “TASAKAAL…” on soov väärtustada  ja jäädvustada kiiret tänapäevast elutempot nostalgia võtmes. Uus ei tähenda alati ilmtingimata paremat, vaid võimalust anda aastatetagustele ideedele uus hingamine uutes lahendustes ehk “aeglase moe” tagasitulekut, ajas kauakestvamat ja väärtuslikumat moodi.

Lisa kommentaar