Vastuolude humoorikad palad

Seekordne moekollektsiooni inspiratsioon kihutas Katrin Aasmaa kapsapõllult tagasi
linnatänavatele. Huvi ning soov lähemalt mõista Venemaa kultuuri viis ta reisile Sankt-Peterburgi.

“Tõelisele metropolile omaselt pakatab linn saginatest. Üsna kiiresti sai tänavatel ringi jalutades ning vastuolusid silmates selgeks, et atmosfäär pakub nii humoorikaid palasid, kui ka hiilgust tsaariajast,” kirjeldab moelooja Venemaal tehtud vaatlusi.

Katrin Aasmaa noppis nähtust välja kõige värvikama tädikeste tänavamoe, ehedad dressikostüümid ja ärilõunate toiduputkad ning kõrvutas need suursuguse Ermitaaži muuseumiga.

Kollektsiooni “KATA” värvipalett on inspireeritud nii Ermitaaži interjöörist, kui ka vene köögist, kus pannil praevad sõrnikud ja potis podiseb külluslik boršisupp. Heites pilgu muuseumi sünniperioodile, leidub kollektsioonis vihjeid ka 18. sajandi moevärvidele nagu “nunna kõht” ja “rase kirp”.

Kollektsiooni kandvaks motiiviks sai muster lilledest ja ruutudest, mida võib leida nii metroojaamade, kirikute, kui ka muuseumi laegedel. Arhitektuurist pärit dekoorid on vormunud kangas, luues kolmemõõtmelisi motiive.

Katrin Aasmaa imetleb ja väärtustab kultuurilugusid riigipiiride ja sajandite üleselt ning püüab seda omal moel kanda tänasesse kui kõikvõimalikke piiranguid ületavat nähtust.

Lisa kommentaar