Värvides moodi

Eelmisel nädalal täitus Tartu Antoniuse õu moehuvilise publikuga, kui toimus moeetendus „Värvides moodi”, kus oma moeloomingut esitles kakskümmend väga erinevat noort disainerit.

Antoniuse moeetenduse projektijuhi Auli Solo sõnul õnnestus moeetendus hoolimata vihmasest õhtupoolikust igati.  „Olen tänulik professionaalse ja suurepärase lavastuse eest Piret Vapajevalt ning superlaheda visuaalse lahenduse eest Wulcanilt. Isegi ilmataadilt saabunud vihm oli justkui etenduse osa ja mõjus suisa romantiliselt. See oli väga nauditav etendus ja mõjuski täpselt nii nagu me seda soovisime – ready to wear. Kõik eelmise nädala moeüritused moodustasid suurepäraselt ühtse terviku – nii moeetendus ise, põnevad vaateaknad, pop-up pood Taskus, moeseminar . Selles suunas soovimegi areneda, et rääkida moest ja näidata moodi veelgi laiemalt kui vaid moeetendus,“ sõnas Solo.

Moeetenduse järel jagati ka auhindu. Tartu Loomemajanduskeskuse auhinna, 1500 eurot eksporditoetust uuele turule sisenemiseks sai Anneli Arro (kaubamärk ARRO).  Riga Fashion auhinna, showroom’is osalemise sügisesel Riia moenädalal pälvis Kätlin Kikas (KÄT).  Abakhani auhinna, 500 eurot järgmise kollektsiooni toetuseks sai Raili Nõlvak ning Tallinna Ettevõtlusinkubaatori auhinna, võimaluse osaleda Pärnus Ammende villas toimuval  Zero pop-up poes ja moeetendusel pälvis Mari-Liis Saretok (KOKOMO).

Kahekümne osalenud disaineri hulgas oli nii Tallinnast kui Tartust pärit moekunstnikke ning esindatud olid nii rõivaste kui ka aksessuaaride kollektsioonid. Allolevas galeriis akessuaaride kollektsioonid!

Laval olid Kertu Lepasaar, Anneli Arro (Arro), Triin Isak (Pits by Triin Isak), Liina Adamson-Ehte (Xaos), Anneli Kree (Alton), Epp Mardi, Jane Aus (Seco), Liina Laaneoja Ja Annika Vaalma (Etnowerk), Kersti Teenu (Teenu), Tiina Andron (Andron), Kätlin Kikkas (KÄT), Hannele Merik (MERÏKH), Leen Videnski, (Salt Accessories), Raili Nõlvak, Perit Muuga, Anna Viik, Kristel Jänes (Crystal Rabbit) Ja Kreete Pillenberg, Mari-Liis Saretok (Kokomo), Marit Nõmmik Ja Pamela Peepson.

Antoniuse moeetenduse märksõnadeks oli sel aastal kantavus, müügiedu ja kommerts. Etenduse üldstiili ühiseks siduvaks keeleks olid tugevad ja puhtad värvitoonid, kogu visuaalne pool oli lihtne, selge ja puhas. Moeetenduse lavastaja-loovjuht oli Piret Vapajeva. Disainerite loomingut saatis ülipopulaarne live-bänd NOËP, mille tõi lavale Abakhan.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar