Varjude sosinad

Kolmapäeva õhtul toimus Mustpeade majas Perit Muuga uue kollektsiooni “Varjude sosinad” esmaesitlus, mis oli inspireeritud iidsete muinasjuttude salapärast ja ürgse looduse ilust. Kollektsioonist leiab taas Periti signatuuriks saanud hundipiltidega kleite, peale selle ka kauneid lindudega kangaid ja muid loodusmotiive.

Salapära ja müsteeeriumit jagus terveks õhtuks- show algas graafikakunstniku Eva-Maria Brock galerii avamisega ning jätkus Laura Põldvere võimsa ja väeka helilise sissejuhatusega.

„Disainerina hindan kõrgelt looduse väge, see on minu jaoks üks olulisemaid inspiratsiooniallikaid. On ju eestlased  põline metsarahvas ja loodust alati pühaks pidanud. Niisamuti on minu loomingusse põimunud hunt, kes on olnud läbi ajaloo eestlastele üks olulisim loom. Tema nimegi ei tohtinud vanasti suhu võtta ja seetõttu kutsuti teda susiks, metsakutsuks, hallivatimeheks, võsavillemiks jne. Libahunte kardeti, sest hunte oli palju ja hundid on väga targad ning kavalad loomad. Nad kavaldasid inimesed üle ja nii usutigi, et need on inimesed hundinahas. Ja tihti on just kõige erilisemaid ja targemaid naisi peetud libahuntideks. Vahest on selles ka pisut tõde. Igas naises on peidus suur annus kavalust ja sügavam, ürgsem pool. See sisemine ürgnaine, kes annab vankumatu tahte, jõu ja tasakaalu elus edasi minna ja rahu leida. Tänapäeval on üha olulisem mitte kaotada sidet loodusega ja leida üles sisemine mina, kes nii lihtsalt võib meid ümbritsevas igapäevases virvarris kaduma minna. Kui loodust piisavalt hoolega kuulata, võib kuulda, kuidas tuuled sosistavad meile metsa saladusi ja kui veel eriti hoolega kuulata, siis ehk ka meie enda saladusi. Kollektsioon on mõeldud iseseisvust ja sisemist rahu hindavale naisele, kelle jaoks on oluline eelkõige toote eriline isikupära, hea istuvus ja kvaliteet. Loodan, et minu riideid kandes on võimalik igal naisel end tunda justkui müstilise muinasjutu tegelane. Iga naine ongi ju enda elu muinasjutu kangelanna,” iseloomustab Perit Muuga ise oma loomingut.

24. novembril on võimalik minna kell 17.00–20.00 Tallinna bussijaama lähedal Masina 22 toimuvale salongiõhtule riideid uudistama ja Perit Muuga uue kollektsiooniga tutvuma. Muul ajal on salong avatud E-R 12–19, L 12–16.

Lisa kommentaar