Väljasuremisohus loomad inspireerivad Montoni kollektsiooni

Hiljuti tuli tuntud moebränd Lacoste välja uudisega, et asendab loetud arvul polodel oma kuulsa krokodillilogo 10 hävimisohus loomaliigiga. Kuid nad ei ole ainsad. Baltikumi suurima moebrändi Monton 2018. aasta kollektsioonidki on inspireeritud väljasuremisohus loomadest. Kevad-suvist kollektsiooni näeb juba 23. märtsil Tallinn Fashion Weekil.

MT_JM_LOOMAD

Foto: Monton

“Tänases maailmas poevad teatud teemad hinge kuidagi eriti valusalt,” selgitab Montoni kollektsioonijuht Pille Lauring oma inspiratsiooniallikat Tallinn Fashon Weekil lavalaudadele jõudvaks kollektsiooniks. “Minus peitub mingi sisemine valu ja konflikt. Ma ei taha oma tööga aidata kaasa saastele ja võtta isegi kaudselt ära loomadelt eluks vajalikku vett ja maad. Samas on mul läbi loomingu platvorm: ma saan valida mida ja kuidas teen ning omada reaalset kasutegurit.” Läbi oma kollektsiooni saame anda hääle neile, kel pole võimalik iseenda eest seista – kevad/suvi kollektsioonis on kandval kohal lõbusad leemurid, sügis/talvel pöörame tähelepanu kliima soojenemise tõttu kannatavatele polaaralade elanikele.

“Kui meie, väikese mutrina, paneme kasvõi 10 inimest korraks peatuma ja mõtlema, on seegi väike võit. Looduse säästmisele aitab kaasa ka juba see, et keerad hambaid pestes vee kinni või ei pea paljuks üles korjata ka kellegi teise maha loobitud sodi,” räägib Lauring, et suured asjad algavad väikestest tegudest. “Äkki ühel päeval oleme nii võimsad, et saame rääkida, et just moekunst pani alguse rohelisele ja puhtamale maailmale. Aga praegu teeb igaüks nii palju kui saab. Tahame inimeste ja brändina juhtida tähelepanu nii enda kui ka kliendi igapäevastele tegevusele, sest vaid koos saame maailma rohelisemaks muuta.”

Montoni kollektsiooni esitlus Tallinn Fashion Weekil toimub 23. märtsil kell 18 ning saabub e-poodi andmorefashion.com ja valitud Montoni jaepoodidesse müügile alates 24. märtsist.

Lisa kommentaar