Vahvad Dada-loomad

Tallinn Fashion Week lava vallutasid vahvad loomaillustratsioonid, kes on end sisse seadnud Dadamora uue kollektsiooni rõivastele. Brändi disainikeel on rõhutatult mugav, lihtne ja tagasihoidlik ning uusim kollektsioon on valmistatud kõrgkvaliteetsest mahepuuvillast.

Dadamora käekirjale on omased loomaillustratsioonid, mida lapsed tunnevad ja armastavad. Nn Dada-loomad on end lapse elus tõestanud toredate kaaslastena uutes ja põnevates olukordades.

Kuna laste ja planeedi heaolu on brändi eestvedajate silmis esmatähtis, siis kasutab Dadamora enda loomingus kõrgekvaliteetset mahepuuvilla, millel on GOTS sertifikaat, väikestes kogustes kasutab bränd ka ÖKO-Tex sertifikaadiga puuvilla. Kõik Dadamora kangad ja rõivad on valminud siinsamas Eestis, et tagada toote valmimisega seotud inimeste aus kohtlemine ning toodete endi kõrge kvaliteet. Rõivad trükitakse käsitsi siiditrüki tehnikas dadamoralaste kodustuudios Tallinnas.

Dadamora moto on Vivienne Westwoodi põhimõte “Osta vähem, vali hästi”. Brändi missioon on valmistada riideid, mida laps ei taha ega peagi seljast võtma. Lisaks tagab kvaliteetne kangas eseme pikaealisuse ka peale mitmeid pesukordi ning isegi pärast mitmeid kandjaid.

Brändi värvilahendused on minimalistlikud ja skandinaaviapärased. Nii kevadsuvises kui sügistalvises kollektsioonis on pehmetes, murtud toonides rõivad: pastelne roheline ja moodne vanaroosa ning särtsakas ookerkollane, punane ning khaki on aga pandud särama klassikute ehk halli ja musta kõrvale.

Sügistalvises kollektsioonis teeb esmaetteaste Dadamora esimene ülikond, mis näeb igati viks välja, aga on seljas mugav nagu dressid.

Dadamora sai alguse üle nelja aasta tagasi, kui elustiiliblogist kasvas välja idee ja vajadus valmistada omanäolisi lasterõivaid. Kaubamärgi alustaladeks on Mariliis ja Tõnis Kenkmaa, kes on mõlemad hariduselt graafikud (vabal ajal teevad nad kunsti Prints by TM nime alt). Mariliis kannab hoolt Dadamora kollektsiooni disaini ja värvivalikute eest ning Tõnis joonistab ja trükib Dada-loomakesi, kes lasteriideid kaunistavad. Viimase aasta jooksul on Dadamora hoogsalt kasvanud ja kogub tuntust ka välismaal – eriti on nad hinnas põhjanaabrite juures Soomes. Eelmise aasta kevadel avas Dadamora enda kaupluse ka uuel Balti Jaama Turul.

Lisa kommentaar