Uus rõivabränd Eesti moemaastikul

Teeme ruumi uuele nimele Eesti moemaailmas! Bränd Anu Sirkas toob moodi väge ja värvi kollektsiooni 14 tootega.

Anu Sirkas on uus jätkusuutlik moebränd, mis pakub käsitsi kudumismasinal kootud naiste rõivaid. Kõik tooted on valmistatud jääkidevabalt ja kudumine toimub tellimuspõhiselt. Brändi fookuseks on eetiline rõivatootmine, keskkonda reostava moetööstuse aeglustamine ja põnevate mustrite kasutamine lihtsalt kantavates rõivastes.

Kudumid on kantavad Eesti kliimas aastaringselt, nii talvel kui ka suveõhtutel. Kasutatud on ainult 100% naturaalseid materjale, enamasti meriinovilla. Meriinovill ei torgi naha vastas, vaid on kerge ja pehme. Tal on suurepärased omadused hoida soojust ning samas lasta ka õhku läbi. Villakiud puhastavad end ise, mistõttu ei pea kudumeid tihti pesema. Lisaks on vill keskkonnasõbralik, sest ta biolaguneb looduses.

,,Nägin puudust värvidest ja erilistest mustritest ning mõtlesin selle tühimikku Eesti moemaailmas täita. Üks efektne kudum paneb riidekomplekti särama ning see on seljas mugav.’’ ütleb moemärgi looja Anu, kel on Tallinna Tehikakõrgkoolist saadud rõivatehnoloogi ja Eesti Kunstiakadeemiast tekstiilidisaineri haridus.

Kollektsiooni luues soovis Anu leida uut perspektiivi tuttavas kohas ning märgata lihtsaid detaile ja mustreid ümbruskonnas. Me oleme nüüdseks pikalt elanud piirangutega maailmas ning viibinud aina enam samades kohtades ja rutiinides. Inspiratsiooni kollektsiooniks sai Anu oma vanematekodust.

,,See paik on looduslik paradiis metsa sees koos jõe, aiamaa ja mesitarudega. Meekärje muster on põhiline temaatika, mis kulgeb läbi kollektsiooni.’’

Vaata esimese kollektsiooni fotosid allolevast galeriist ning külasta ka Anu Sirkase e-poodi, kus saab tooteid osta ning ühendust võtta nõu või tooteinfo küsimiseks. Brändi tegemistel hoia silma peal Instagramis ja Facebookis.

Lisa kommentaar