Utoopilised vormikatsetused

Maikuus kõrgus Tallinna teletorni taevatasandile Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala tudengite ebamaised vormid, mis materialiseerusid tunnustatud moekunstniku Liisi Eesmaa juhendatud kursusel. Neile, kes väga menukaks kujunenud näitust uudistama ei jõudnud, pakub Femme eksklusiivset võimalust vaadata kõiki näitusel eksponeeritud töid. Saage osaks ebamaisest vormikatsetuse reaalsusest allolevast galeriist.

Näitus „EBAMAINE” on post-apokalüptiline maailm, kus kohtuvad eksperimentaalsed vormid, tumedad fantaasiad, sõjakad materjalid, küber-punk ning igatsus kosmose ja igavese elu järele. 12 Eesti Kunstiakadeemia moetudengit koos sadade meetrite plastiktorude ja -jäätmetega unetuna vääneldes ‒ nii sündiski robustsest ja jonnakast materjalist läbi metamorfoosi voolujooneline ja utoopiline moelooming, mis kombib piire ja väänab standardeid.

Eksperimentaalsed vormid valmisid Eesti Kunstiakadeemia moetudengite kursusel, mida juhendas tunnustatud moelooja Liisi Eesmaa. Eesmärgiks oli tudengeid inspireerida ja julgustada mõtlema väljaspool selle maailma piire: hullata ideedega, katsetada materjalidega ning ehitada objekte, millel pole praktilise maailmaga midagi pistmist. See on noorte moeloojate kiire spurt utoopiasse vahetult enne pragmaatilisse moedisainimaailma sukeldumist.

„Kui Liisi Eesmaa mulle selle pakkumise tegi, eksperimentaalvormi looming üles pildistada, siis ma ei kahelnud kordagi, ja oli ette teada, et see tuleb lõbus. Esialgsed kavandid tundusid juba väga inspireerivad,” kommenteerib fotograaf Riina Varol.

Lisaks sellele, et tudengid olid pannud vormidesse oma hinge, peitus neis ka tajuväliseid suurusjärke. Ühest kostüümist võib leida näiteks 2500 kaablisidet, teisest rohkem kui 600 käsitsi lõigatud rõngast, suurim neist aga sisaldab ligikaudu 130 meetrit plastiktoru, mis lahtiharutatult jääks vaid 40 meetrit allapoole 170 meetri kõrgusel asuvast teletorni taevatasandist, kus looming hetkel eksponeeritud on.

Liisi Eesmaa juhendatud kursus on jätk moedisaini osakonna vormikatsetuste seerias, kus tudengitel on võimalus sirutada oma fantaasia piire ebatraditsioonilistes materjalides. Varem on Marit Ilisoni juhendamisel toimunud ideevormi kursustel kasutanud puitu, paberit ja taaskasutustekstiile. „EBAMAINE” on juba teine eksperimentaalset moedisaini käsitlev näitus teletornis.

Lisa kommentaar