Unustatud elegants

Kui paljud uhke ajalooga lõiked, dekoratsioonid, mustrid ning aksessuaarid on olnud au sees aastakümneid, mõned lakkamatult, teised “unustatud vanana”, siis teenimatult vähe tähelepanu on viimase poolesaja aasta jooksul saanud muhv. Seesama silindrikujuline karvakera, milles mõnuledes veedab oma päevi ka legendaarne naksitrall.

Käte soojashoidmiseks mõeldud aksessuaari juured ulatuvad 16. sajandisse. Arvatakse, et sõna “muhv” pärineb vanast prantsuskeelsest sõnast moufle, mis tähendas paksu kinnast.

Läbi ajaloo on muhve valmistatud eelkõige karusnahast ning vooderdatud kangaga. Tihti rippus muhv mugavuse huvides paelaga kaelas. Kui 17. – 18. sajandil võidutses muhv nii naiste- kui ka meestemoes, siis 20. sajandiks oli see jäänud vaid naiste pärusmaaks. Selleks perioodiks oli muhv kaotanud oma senise populaarsuse ning hakkas vajuma unustuste hõlma. Kiire tagasituleku tegi elegantne aksessuaar 40ndate lõpus, ent kadus siiski peagi areenilt.

Hoolimata arhailisest kõrvalmaigust, pole muhv ajaga minetanud oma daamilikkust ja rafineeritust. Seetõttu on lausa lust näha imelist aksessuaari ka 21. sajandi tänavapildis, rikastades modernseid ja vintaažihõngulisi talvemantleid. Muhv pääseb eriti intensiivselt esile, kui tegemist on lihtsalõikelise taljes mantliga, mis lausa karjub lisadimensiooni järele. Kui ühevärvilisel mantlil on ka karusnahkne krae, oleks samas toonis muhv sellele ideaalseks partneriks.

Kellel armastus aegumatult naiseliku moe vastu, võiks tuhlata oma ema või vanaema riidekapis – ehk õnnestub soe kaaslane just sealt leida. Sisse võiks kiigata ka mõnda heasse vintaažesemetega kauplevasse butiiki või ese hoopis ise valmis õmmelda. Kanna seda talvistel romantilistel jalutuskäikudel ning pidulikel sündmustel. Muhvis on klassi!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar