Ülistades ebaperfektsust ja punki

Hõbenõela auhinnale nomineeritud Karl Korsari Tallinn Fashion Weeki kollektsioon “Memories of Green” on ajarännak tulevikku.

Kollektsioon mõtestab tulevikurõivad lahti läbi tarbija psühholoogia ja tuleviku praktiliste vajaduste. Kollektsiooni idee tekkis enda vajadustest – paksud villamantlid seisavad kasutult kapis, kuna neil puudub praktiline otstarve kaitsmaks praeguste ilmaolude ees, kus külmad talved on asendunud lõputu sügisega. Vihmased ja tuulised ilmad paistavad olevat tulnud, et jääda, kui jälgida prognoose. “Seepärast hakkasime materjali tasandil uurima, mis on need kiu omadused, mis vastaksid meie uuele reaalsusele,” selgitab moelooja kollektsiooni tausta.

Kollektsioon tiirleb kaitse ümber – kuidas luua enda ümber ülimalt individuaalne varjupaik ning eriti just välitingimustes varjupaiga leidmine ja end külma, tuule ja vihma eest kaitsmine. Vajadus kaitse ja turvalisuse järele väljendub nii suuremate mahtude kui ka ümarate, täispuhutud, täidlaste kujundite näol. Kollektsiooni iseloomustab mugavus ja ülim individuaalsus.

“Mängitud sai palju kollaaži tehnikaga, kombineerides käisitsi joonistatut digitaalse kunstiga. Inspiratsiooniks oli veel ka niiöelda toodete võltsimine – kui tooteid võltsitakse, tekivad paratamatult vead ning kasutasime neid tekkinud defekte ära uute mustrite efektide näol,” kirjeldab moelooja.

Esiplaanil on ebaõnnestumise ilu, ülistatakse ebaperfektsust ja punki. Lihtsad, suured, geomeetrilised motiivid, mis on stiliseeritud ilma sümmeetria ning korrapärasuseta. Disain on spontaanne, kuid samas loob harmoonilise esteetika. Prindi tehnoloogia areng võimaldab tooteid veelgi personaalsemaks muuta ning fookuses on hüperindividuaalsus. Tooteid ei valmistata mitte enam massidele, vaid individuaalidele, esemed peegeldavad
kandja tausta, uskumisi ja gruppi, kuhu ta kuulub.

Lisa kommentaar