Triiksärkidest kleidid

9. mail esitleb disainer Marili Rooba oma 100% taaskasutusel põhinevat kleidikollektsiooni „SIIMˮ, mis peidab endas ka tuntud meeste triiksärke. Esitlus toimub Kultuurikatlas ja seda kümnenda vintage– ja retrokultuuripäeva Vintage Tallinn raames.

Foto: Inga Annus

Marili Rooba on õmmelnud kleitideks Eestis kokku kogutud triiksärgid. Kollektsiooni jaoks on oma särke andnud ka mõned avalikkusele tuntud mehed, kleitidel on originaalinitsiaalidega särgidetaile. Enda triiksärgid on kollektsiooni jaoks andud näiteks Toomas Hendrik Ilves, Teet Margna, Arbo Tammiksaar ja Kristjan Hirmo.

Naised on meeste särke armastanud hommikuti ikka selga tõmmata, nüüd on Marili Rooba valmistanud pluusidest eksklusiivse kollektsiooni. Kõik kleidid on erinevad – kokku kogutud ligi 400 triiksärgist oli vaid 8 ühesugusest kangast valget särki. Pluusid on pestud, triigitud, lahti harutatud ning romantilisteks ja mugavateks suvisteks kleitideks õmmeldud.

 

„Enamik minu kollektsioone ja rõivaid sünnib praktilisest vajadusest,ˮ ütleb Marili Rooba. „Esimese triiksärkidest kleidi disainisin ja õmblesin eelmisel suvel enda kümnenda pulma-aastapäeva peoks.ˮ See sai nii mugav ja kena, et tuli mõte teha neid uueks suveks teistelegi.

Miks just „SIIMˮ? Siim Kallas pole küll oma särke selleks taaskasutuskollektsiooniks andnud, kuid Siim on ka Marili peretuttav, kelle särke on kollektsioonis kõige rohkem. Paar aastat tagasi tõi just see mees talle kaks kotitäit triiksärke ja ütles, et tee neist midagi, sina oskad! Ja Marili hakkas tegema. Disainer plaanib tööga jätkata, järgmine taaskasutuskollektsioon võib tulla juba muusikute või sportlaste eri. Tuntud mehed saavad oma triiksärkide annetamisega juhtida tähelepanu taaskasutuse olulisusele ja keskkonnasäästlikkusele.

Marili Rooba alustas taaskasutuse põhimõttel rõivaste loomist 2009. aastal, kui võitis Uuskasutuskeskuse korraldatud moekonkursi. Seal osales ta meestesärkidest loodud lasteriiete kollektsiooniga „Entel-Tentelˮ. „SIIMˮ on kaubamärgi Greenbird by Marili Rooba esimene naiste kollektsioon. 2013. aasta kevadel disainis Marili Rooba satsiseeliku kaubamärgi Froufrou alt, mis on tänaseks saanud tuntuks kogu Eestis. Tal on sellele ka kaitstud tööstusdisaini lahend. Tema froufrou seelikuid kannavad Evelin Ilves, Tanja Mihhailova, Liis-Katrin Avandi, Loore Martma, Triin Luhats, Tiiu Roosma jpt.

Lisa kommentaar