Triibud, värvid ja naiselikkus

Algaval kevadsuvel ei ole igavust ja värvipuudust karta – võidutsevad triibulised mustrid, naiselikud vormid ja kirkad toonid. 28. jaanuaril avasid kodumaised kaubamärgid siinse moepubliku ees oma värske kevadsuvise hooaja. Baltika Moelaval esitlesid oma uusi kollektsioone Monton, Mosaic, Bastion, Ivo Nikkolo ja Baltman ning briti meestebränd Blue Inc London. Meeleolukas õhtu oli tervenisti värskes võtmes – lisaks uhiuuele moele kostitati külalisi ka värskete smuutide ja mahladega, ning laval õitsesid kevadised tulbid.

Monton toob kevadsuvise hooaja moeareenile vitamiinidest pulbitseva merelise suuna, mis kombineerib triipe paljudes eri vormides, viiekümnendate kaharaid naiselikke siluette ning puhast värvipaletti. Värvivalikus domineerib tumeda meresinise ja valge värske kooslus, sekka suvist muru-rohelust ja küpsete kirsside-puna. Suvisesse jahisadamasse ideaalselt sobituvad triibulised kaharad kleidid  oleks justkui naiselikest 50ndatest välja astunud, peensiidisest bambuslõngast kudumid peibutavad punaste kirssidega sinivalgel meretriibul ning õhulisest organzast kleidid võluvad oma lihtsalt suursuguse klošš-lõikega. Trenditeadlikke rõõmustab maailma moelavade armastatuim uustulnuk –  oversize-trendi järgiv vest, mida saab kanda kas suvise jaki, kleidi või lihtsalt moeka vestina. Lühikeste seelikute ja pükste trend saab kokku aga mereliselt sini-valgetriibulistes lühikestes seelik-pükstes. „Kevadsuvise hooaja garderoobi peamine meeleolu looja on kahtlemata mänguline triip, mis eri suurustes, suundades ja värvikombinatsioonides võlub kord oma eheda klassikalisuse, kord õrna naiselikkuse, kord trendika julguse ja värskusega. Vormid on kohati lausa võimendatult naiselikud ning moodustavad huvitava kontrasti triibumustri konkreetsusega. Montonile omane mängulisus tuleb välja ka läbi põnevate väikeste dekoratiivsete elementide – kirsid ja ankrud.“ sõnas Montoni naisterõivaste disainer Piret Puppart.

Elegantsuse ja elurõõmu poolest tuntud Mosaic pakub sel hooajal palju kauneid värve, mis aitavad tärkavast kevadest ning värviküllasest suvest tõeliselt rõõmu tunda. Erinevates variatsioonides triibud, lilleprindid ja graafilised mustrid pakuvad põnevust, samal ajal kui väljapeetult klassikalised lõiked ja vormid muudavad lõpptulemuse elegantseks. „Mosaici kevadsuvises värvigammas annab suures osas tooni helge valge, sekka nii pehmeid pastelsemaid, kui ka säravaid mustvalgeid kombinatsioone. Ilmade soojenedes leiab selle hooaja valikust üha enam ka kauneid siniseid ja rohelisi toone, teravama värskusesööstu annab ergas laim ja hõõguv punane,“ sõnas Mosaic naisterõivaste disainer Gea Promet. „Suvi on naturaalsete kangaste aeg ning nii linane kui puuvill on sel kevadsuvel favoriidid,“ lisas ta.