Töölistüdruk Narvast

Fotograaf Annela Samuel käis septembri lõpus Narvas Kreenholmi Manufaktuuris ekskursioonil. 1856. aastal avatud vabrik oli selle aja kõige moodsam tööstusettevõtte Venemaal ning  suurim tekstiilivabrik toonases Euroopas. Keset Narva jõge asuval Varesesaarel moodustas see vabrik terve eraldi linnaosa. Kui fotograaf Tallinn Fashion Weekíl moelooja Vilve Undi uut kollektsiooni nägi, siis oli talle ka selge, et käik Narva tuleb taas ette võtta. 

Vilve Undi viimase kollektsiooni üheks inspiratsiooniallikaks on tutad ehk universaalsed kõik ühes kleidid, mille lõi disainer Ernesto Thayaht 1919.-1920. aastal ning mis omal moel kaotasid riietumiskultuuris valitsevad klassivahed. Sellest uuendusest kasvas välja uus sotsiaalne grupp, mille üheks utoopiliseks ideeks oli asendada kogu naiste garderoob ühe unikaalse rõivaesemega. Koos Vilve Undi riietega näeb fotodel ka brändi KarlKorsar ajatuid ja unikaalsete mustritega siidsalle. Karl-Artur Korsar on enda loodud siidsallide mustrite tekke kohta märkinud, et mustri loomise idee algab tihti mõnest juhuslikust värvikombinatsioonist, mille ta üles pildistab. Talle meeldib kombineerida erinevaid tehnoloogiaid, vesivärve, digitaalkunsti ja pliiatsijoont, sest just siis sünnivad kõige originaalsemad mustrid.

Karl -Artur Korsar siidisalle saab osta veebilehelt: https://www.karlkorsar.com/ ning moelooja Vilve Undi viimase kollektsioon rõivaid saab vaadata ja osta Loomeinkubaatoris, Veerenni 24 C, II korrus, ruum 206.

MUAH: Olesja Suimets, modell: Helena Tõrva (Star System Estonia), assitendid: Evelin ja Liina

Lisa kommentaar