TOKU nüüd ka vegan

TOKU jaoks on roheline mõtlemine ja keskkonnateemad alati olnud olulisel kohal, kuid samas on üritatud mitte unustada ka nö talupoja mõtlemist. Usutakse, et vaid need mõlemad koos aitavad teha otsuseid, mis on ka tegelikult parimad, mitte vaid ei näi õiged.

Fotod: Gülen Tännav

„Vegan nahk“ ehk mitte loomanahk on olnud TOKU jaoks samuti teema, mille juurde on tuldud ikka ja jälle tagasi. Kuni maailmas jääb siiski toiduanetööstusel järgi loomade nahkasid, siis neile kasutuse leidmine on jätkuvalt oluline. Ja teisalt kas „nafta-naha“ kasutamine, mis ju enamjaolt tänane turul pakutav kunstnahk tegelikult on, on ikka kõige mõistlikum ja õigem alternatiiv loomanahale?

 

Sellepärast on hoitud silma peal muudel alternatiivsetel materjalidel, mis on tehtud erinevatest looduslikest toorainetest nagu näiteks, vetikad ja seened. Üheks selliseks juba aastaid arendatud alternatiiviks on ka „ananassi nahk“ ehk piñatex. „Piñatex“ materjal on tehtud 80% ananassi lehe kiududest ja 20% maisi tärklisest.

 

“Ka meie esimesed katsetused piñatexiga sai tehtud juba aastaid tagasi, aga ju siis polnud veel aeg küps, et nende toodetega turule tulla. Nüüd aga oleme taaskord võtnud piñatexi töösse ja oleme turule toonud TOKU Athena ja Roma mudelid, mille pealsed on tehtud just piñatexist. Sandaalid on juba meie tuntud headuses ja klientide poolt testides läbinud kilomeetreid, seega usume, et vegan mudelid laiendavad TOKU jalatsivalikut ja tänu sellele saab veelgi rohkem kliente võimaluse meie jalatseid kanda!”, kommenteerib disainer Piibe Tomp.

 

TOKU vegan sandaalid leiad meie lehelt tokushoes.com ja omaking.ee kodulehelt ning meie Tallinna esinduspoes Telliskivi Loomelinnakus.

Lisa kommentaar