Tõeline moesähvatus!

Tänavuse Hõbenõela auhinna, millega tunnustatakse viimase aasta säravaimat panust meie moeellu, võitis Cärol Ott, kaubamärgiga CAROLXOTT. Cärol Oti eesmärk edendada aastaringselt saarel elavate inimeste elamustingimusi ja populariseerida väikesaarte kultuuri sai alguse 2018. aastal. Brändi eesmärgiks on kasutada traditsioonilisi käsitöövõtteid oma töödes uudses võtmes, mis suudaks käia kaasa ka maailma trendidega ning samal ajal toetada ka vähemusrahvaid oma igapäevastes tegemistes.

Enamik inimestele ilmselt tundmatuna tunduv, kuid eelmisel sajandil algupoolel suuri tegusid teinud väikesaar Aksi paistab silma oma leiutiste ja osavate kätega. Saarele asustuse loonud Aksbergide perekonnast kasvas välja disainiteadlik ning analüütiline järelkasv, mis on jätnud ka oma jälje Eesti ajalukku. Nii on tänu neile jõudnud Eesti rannikule esimene mootorpaat, Aksbergide elutoas loodud imetabaseid purjelaevu ja Tallinna Raekojale valmistatud pille ühel imelisel Eesti väikesaarel.

Noore moelooja Cärol Oti kevad/suvi 2021 kollektsiooni vormimängule aitavad kaasa Aksi saarel karveelplangutusega valminud veesõidukite külluslikud purjed luues voogavaid vorme, mille sisse kandja saab sulanduda. Rääkides rannikualadest ei saa üle ega ümber kalast nii valik tooteid valminud päris kala(koha) nahkadest.

Kollektsiooni kaunistavad käsitööna valminud abstraktsed mustrid, omanäoline kalanahk ja õrnad kudumid, mis kokku loovad pastelse alatooniga kihilise vaatemängu.

Kollektsiooni värvigamma tuleb kevadhommikuse metsaaluse värvide mängust, kus omavahel võistlevad hõbehallid põdrasamblikud ja nende seast visalt pead välja pistvad värsked rohukõrred, mis on kaetud veekristallide looriga. Samuti ka kivikurrud, mis on just lume alt pea välja pistnud ja hingavad värsket õhku peale pikka talve.

Kõik kudumid on valminud Prangli saarel, soovides toetada suuremat eesmärki – anda saare põliselanikele aastaringset tööd. Komplektide seast leidub ka mööbli ja jalanõu tööstuse jääknahku, mis on kombineeritud kollektsiooni mustritesse.

Lisa kommentaar