Tiina Talumees võttis vastu uued väljakutsed

See kevad on meieni saabunud hoopis ootamatul moel ning Eesti disainimaastik on ülehelikiirusel pidanud uute oludega kohanema ja kogu oma tegevuse digitaalmaailma ümber kolima.

tiina_talumees

Fotod: Oliver Moosus

„Meie uus reaalsus on minu igapäevatööd muidugi väga palju muutnud. Olen alati uskunud personaalsesse lähenemisesse ja seetõttu ei ole ma kunagi näinud põhjust luua näiteks e-poodi. Olude muutumisel, aga oli virtuaalse müügiplatvormi loomine eluliselt vajalik ja nädalaga oli kogu meie moestuudio vaja kolida veebi,“ räägib Tiina Talumees. „Tegelikult päris tore adrenaliin on kuulda telefonis pidulikku piiksu ja vaadata, milline kleit on uue omaniku endale leidnud. Muidugi aga ei asenda see kunagi otsesuhtlust ja seda mõnusat sünergiat, mis tekib kliendiga vahetult kohtudes ning loodame, et see osa minu tööst ikka ka ajaga taastub. “

freestyle

 

Ka selle kevade rõivamood on oludega adapteerunud ja pigem praktiline, mugav ning veelgi läbimõeldum, sest kandja vajadus on palju muutunud. Tiina Talumehe tuliuus kollektsioon FREEstyle on inspiratsioonina spordi-ja vabaajarõivastest väga mitmeti kantav, elav, värviline ja Tiinale omaselt kauni naiseliku puudutusega.

free_style

 

Uue kollektsiooni valmimisega on Tiinal alati planeeritud ka suurejoonelised moeshowd, mida juba pool aastat varem ette valmistama hakatakse. See kevadhooaeg vajas aga täiesti uut lähenemist. „Tegelikult märtsis oli üsna selge, et midagi tavapärast sellelt hooajalt oodata ei saa ja sel korral ei ole mul võimalik esitleda oma kollektsiooni suurel laval, prožektorite valgusvihus, ootusäreva publiku ees. Tuli hakata valmistuma teistmoodi lahendusteks ja esimest korda elus filmisime me kollektsiooni üles moevaatemänguna, mille toome hoopis vaatajate ette digitaalsel kujul, otse nende elutuppa,“ sõnab disainer. „Äärmiselt teistsugune kogemus on olnud kogu see valmimise protsess. Filmimisel hakkavad mängima hoopis teised tegurid kui live-showl ja seega oli kõik vaja täiesti nullist üles ehitada. Aga kui tavaliselt enne showd on mul ikka väikene mõnus närv sees, siis seekord on kõik olnud küll väga ebaharilikult rahulik. Isegi liiga rahulik,“ naerab Tiina.

Värvilist virtuaalset moevaatemängu saab nautida juba sel neljapäeval, 14. mail kell 20.00 www.tiinatalumees.ee

Lisa kommentaar