Tiina tagasitulek

Eile vallutasid Eesti moemaastiku tulised tuuled, kuumad emotsioonid ja sammude sahinal liuglevad senjoriitad.

“Volver” ehk eesti keeles tagasitulek, tagasipöördumine juurte juurde on disainer Tiina Talumehe naasmine oma igipõlise lemmikteema juurde. Tiina viib meid külma tuule käest Hispaania lõunarannikule.

Andaluusia aines ongi olnud disainerile kõige painavam inspiratsiooniallikas läbi aastate ja 13. novembril esitletud kollektsioon on juba kolmas samateemaline. Esimest korda nähti võõramaisest temperamendist kantud rõivaid juba Tiina diplomitöös, teist korda nüüdseks 10 aastat tagasi tuli esitlusele Rojo Negro. Nüüd on huvilisi ootamas taaskordne lõunamaise temperamendi kehastus. Kui varasematel kordadel on kollektsioonides olnud märgata rüüžidest koormatud kleite, siis seekord on rõhk kollektsiooni naisarheotüübil ehk kindlameelsel ja enesekindlal senjoriital, tema sügaval sisul ja kindlatel hoiakutel. Ta on matriarhaat, kes lahendab olukordi sisemise temperamendi ja elukestva naiseliku tarkusega.

Ühtlasi on „Volver“ ka disaineri üks lemmikfilmidest. Pedro Almadovari režissööritööna valminud filmi peaosas mängib võluv Penelope Cruz ,kes on elu hammasrataste vahelt väljunud võitjana, seejuures kordagi unustamata olla naine.

Kollektsioonis domineeriv värv on muidugi dramaatiline must ja ka verepunane, mis vaheldub beeži-halliseguste liivatoonidega ja päikesest pleegitatud maastikuvärvidega nagu tuhmroheline.

Üksikute lopsakate rüüžidega ilmestatud kleidid on dekoreeritud pärltikandis valminud nelgikujutistega ja Andaluusiale nii iseloomulike araabiapäraste tikandite ja mustritega.
Materjalidest domineerivad krepp, kreppshifoon, sekka ka talvekollektsioonide lemmikut villatrikotaaži ja muidugi vastupandamatut litrikangast.

Kollektsioonile lisas oma kordumatu nüansi Hearts Fine Jewellery, kelle valikus on väga erilisi ja unikaalseid autoriehteid kui ka klassikalisi kihla- ja abielusõrmuseid. Suure finaalina astus lavale 100 000 EUR väärtuses teemante! Ehtekomplektis oli kokku 2000 teemantit, kogukaaluga: 30 karaati – kaelaehtes üle 1100 teemanti, papagoi kõrvarõngastes 408 teemanti, käeehtes 582 teemanti. See oli ehtekomplekt, mis sobiks ideaalselt Haute Couture moelavadele nii Pariisi kui New Yorki ja mida kannaksid uhkusega Hollywoodi staarid. See on puhas luksus, ajatu elegants, tipp kvaliteet ja parimate meistrite käsitöö. Kõigis ehetes on kasutatud tipp kvaliteediga teemante ja kõrgekvaliteedilist valget kulda.

Lisa kommentaar