Tauri Västrik murrab ühiskondlikke norme

Noor moelooja Tauri Västriku Hõbenõelale nomineeritud kollektsioon “Illusioon” innustab mõtlema, kuidas murda läbi ühiskondlikest normidest.

Tauri Västriku moelooming on varasemalt küsitluse alla toonud sooneutraalset temaatikat, arutledes, kuidas seksuaalsus ja sugu on kujutletud tänapäeval ja kuidas ühiskondlikud tavad mõjutavad meie nägemust identideedist.

Hõbenõela autorikollektsioon “Illusioon” mõtestab sugu kui “tehislikku hoiakut”, mille raames kollektsioon kaasab elemente sensuaalsusest, subkultuursetest liikumistest, erootikast, kudumitööstusest ja luksusmaterjalidest.

Kollektsioon üritab mõtestada, miks meesfiguur üleüldiselt ajaloos läbi rõivaste pole paljastav ega avalikus pildis seksuaalselt provokatiivne.

Kas vaataja ees on meesterahvas või naine? Miks (ja kas) see on meie jaoks oluline? Kuidas murda läbi ühiskondlikest normidest vabama tuleviku nimel?

“Illusiooni on kirjeldatud kui aluseta lootusena – moonutatud taju, mis peegeldab objekte teisiti, kui need on tegelikult. Kas me võime vaadelda sugu kui objekti, mis on illusoorne?” arutleb Västrik.

Kõik rõivad on unikaalsed – kudumid on osaliselt käsitööna valminud ning kangad käsitsi maalitud. Lisaks näeb kollektsioonis ka vegan-nahast aksessuaare, mis on samuti kollektsiooni jaoks spetsiaalselt valminud.

Lisa kommentaar