Tanel Veenre esitleb oma uut folk-kollektsiooni KIIR

2023 toimub taas Eesti üks kõige unikaalsemaid sündmusi – laulu- ja tantsupidu. Tähistamaks meie rahvakultuuri ilu ja elujõudu on Tanel Veenre võtnud ette rännaku Eesti triibu-mustrite maailma.

Fotod: Tanel Veenre

Taneli kaubamärk on tuntud julgete värvimängude poolest ning just selline on olnud eestlaste pidurõivas ka ajalooliselt. Värviga tähistati sündmuse erakordsust, värv eristus argipäeva hallist ja oli ka hinnalisem oma päritolult. Tanel on selle traditsiooni pedaali vajutanud muidugi mõnuga põhja – suvekollektsiooni triibulised siidid plahvatavad pöörasemalt kui vikerkaar.

Kui Eesti rahvariided on rasked villased vammused, milles laulukaare all minestada võib, siis Taneli versioonis on mustrid leidnud tee õhulisele siidile. Sillerdavad ja säravad triibumängud võiks sobida hoopis 70ndate psühhedeelsele diskole. Kimono- ja nahkhiirelõige lisamas salongilikku funky hõngu.

 

Need on ideaalsed 21. sajandi rahvariided, sidudes endas mineviku uhkuse tänase mugavuse ja tulevikku vaatava värskusega. Need on uute värvikombode ja ülimugavate lõigetega linnainimese rahvariided, millega külasimmani asemel minna sõbranna sünnipäevale ja pärast klubis jalga keerutada. Kollektsiooni esitlus saab olema maagiline segu folgist ja glämmist.

Lisaks siidist kollektsioonile üllatab Tanel ka aksessuaaridega. Esitlusele tulevad uued tilgakujulised kõrvamarjad ja sokid, millel jätkuvad Taneli siidised triibustikud, luues kokku ühe totaalse hullumeelse terviku.

 

See on tänapäeva Eesti oma parimast küljest – uhke oma mineviku üle, kuid näoga julgelt tulevikku vaatav.

Botik on hubane aiabaar Põhjala tehases Koplis. Botiku südameks on metsik sala-aed, mis on ideaalne koht Taneli rahvusromantiliseks unelmaks.

Meelehead pakuvad Freixenet, Geisha, Minna Marmelaad ja Nopri.

Modellide meigi eest hoolitseb The Body Shop ja soengud sätib Aili Puss Education Oribe toodetega. Sündmust korraldab Stiilikanal.

Piiratud kogus pileteid kollektsiooni esitlusele on müügil FIENTAS.

Uus kõrvamarjade seeria Urbanberries on saadaval www.tanelveenre.com ja Roosikrantsi 15 stuudiopoes juba alates 1. juunist.

Lisa kommentaar