Talvine Vahemere romantika

Londonis tegutsev noor andekas moekunstnik Roberta Einer esitles Londoni moenädalal oma uut tuleva sügistalvise hooaja kollektsiooni.

Iga Roberta kollektsioon on inspireeritud konkreetsest paigast. Varem on innustust pakkunud Las Vegas ja Miami, seekord aga märksa lähedasem Vahemere-äärne Portugal. Art Deco arhitektuuristiil ja struktuursed neljakümnendate lõiked on segatud Portugali plakatikunsti ja nukrameelse Fado muusikaga. Käsitsi maalitud loodusmustrid on Roberta loomingule omase littertikandiga kombineeritud ja Swarovski kristallidega rõhutatud.

Maksimalistliku joonega luksuslikku kollektsiooni kuuluvad juba eelmistest hooaegadest tuntud lohvakad bomberjakid, triiksärgid on kõrvuti elegantsete kleidikestega. Uudne element on seeliku hübriid, mis on eest kõrge taljejoonega, tagant aga võrgutavalt madala väljalõikega. Pikk sõjaväemantel on seljalt kaunistatud rikkaliku tikandipannooga.

Roberta koostööst Berliini jalatsifirmaga Aeyde kaunistavad modellide jalgu pärltikandiga kaunistatud stilettod ja sukksaapad. Meisterlikud käsitikandid kujutavad koisid, kiile ja liblikaid, meenutades romantiliselt melanhoolset nostalgiat Vahemere talves.

Lisa kommentaar