Eesti moe suursündmus

Tallinn Fashion Week on Eesti moe suursündmus, mille raames on kohalikel disaineritel võimalus oma loomingut asjatundlikule publikule näidata. Samal nädalal antakse välja ka Eesti moedisaini ihaldusväärseim auhind Kuldnõel.

femmt                                                                                                                                Foto: Hele-Mai Alamaa

Kaheksandat korda aset leidev Tallinn Fashion Week kogus eelmisel aastal üle 5000 kohaliku ja välismaise moehuvilise ning leidis laialdast meediakajastust nii meil kui mujal.

Rekordiline arv disainereid

TFW põhiprogrammis toimub sel aastal 12 moeetendust, vaheaegasid sisustab Külli Sparre fotode näitus Salme 2. korruse galeriis. Põhiprogrammi täiendavad moeetendused järelpidudel, mis pakuvad meelelahutust mitmetes põnevates toimumiskohtades üle linna. Tallinn Fashion Week püstitab sel korral vähemalt ühe rekordi: etendustes näitavad kollektsioone kokku üle kolmekümne viie moekunstniku.

Kuldnõela gala toimub esmakordselt neljapäeval

Kuldnõela galal neljapäeval 23. oktoobril antakse välja kaks auhinda: Hõbenõel tähelepanuväärse arengu ja väljapaistva esinemise eest viimasel moeaastal ning Kuldnõel – tunnustus pikemaaegse ja läbimõeldud panuse eest moedisaini. Spetsiaalselt selleks õhtuks loodud kollektsioone esitlevad Hõbenõela nominendid Vassilissa Danavir, Marit Ilison ja Triinu Pungits ning Kuldnõela nominendid Lilli Jahilo, Kriss Soonik ja Kristina Viirpalu.

AMANJEDA by Katrin Kuldma Tallinn Fashion Weeki eelnädalal

Milaano moenädalal esitletud kollektsioon jõuab tervikuna kodumaise publiku ette Tallinnas, Vabalava Blackbox saalis 17. oktoobril kell 19.00. Rõivaid iseloomustavad maailma kangaparemik, arhitektuurne disain ja ekspressiIvsed Muhu tikandid. Publiku ette jõuab ka seeria parimat rätsepatööd meestele: ülikonnad koos tippklassi kangastest päevasärkidega.

Veel soovitame külastada mereteemalise rõivastuse näitust Lennusadamas ja aksessuaaridisainerite konkursi KAAMOS parimate tööde näitust Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis 9.10-2.11.2014.

Moeetenduste põhiprogrammi ajakava:

Neljapäev, 23 oktoober
18.00 Aulikki Puniste (väike saal)
19.00 Liivia Leškin, Jo Nurm ja Kärt Ojavee (suur saal)
20.00 Perit Muuga (väike saal)
21.00 Kaubamaja esitleb: Kuldnõel (suur saal)

Reede, 24. oktoober
18.00 Year by Raivo Holm (väike saal)
19.00 Maire Valdma, Iris Janvier (suur saal)
20.00 Kaidi Kuur (väike saal)
21.00 MOOD 100 Anu Lensment, Anu Ojavee, Anu Samarüütel-Long, Eike Einama, Gea Promet, Jaana Varkki, Kai Saar, Kalle Aasamäe, Marit Ahven, Vilve Unt. (suur saal)

Laupäev, 25. oktoober
18.00 TIINA by Tiina Talumees (väike saal)
19.00 Marilin Sikkal, Piret Ilves (suur saal)
20.00 Taavi Turk (väike saal)
21.00 Ivo Nikkolo – since 1994 (suur saal)

Pühapäev, 26. oktoober
TFW After Dark Couture Lennusadamas
19.00 Oksana Tandit
20.00 Embassy of Fashion moemaja: Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann, Riina Põldroos

Lisa kommentaar