Tallinn Dollsi mängurõõm

Tallinn Dollsi Kuldnõela kollektsioon DOLL POWER FOREVER on täis puhast mängurõõmu. Kollektsioonis saavad kokku koomiksite maailm, futurism ja 80ndate peojanu. Esindatud on kõik, mis annab võimaluse tunda end superkangelasena, astuda vastu igale probleemile mängu ja kergusega ning mitte unustada, et elu on tähistamiseks ja nautimiseks.

“Ma tunnen, et ma ei taha moodi üldse tõsiselt võtta, sest neid asju maailmas on juba niigi liiga palju. Iga hommik tõuseme üles, et lahendada portsu probleeme ja mood ei ole üks neist. Küll aga tahaksin alati anda naistele kaasa peoga võimu ning korraliku doosi enesekindlust ja küll siis asjad hakkavad lahenema. Mitte miski ei suuda meid peatada peale meie enda ja Tallinn Dolls paneb gaasipedaali põhja, et naised tõuseksid kõrgemale ja liiguksid kaugemale isegi reaalsusest,” räägib oma nägemusest Mari Martin.

“See kollektsioon sündis iseenesest, ilma ühegi pingutuseta. Kasutasin selle kollektsiooni puhul ära kõike, mida stuudiost leidsin – katkised ehted ReUse Republic aegadest (ehk moetööstuse jäägid), väiksemad kangaribad, mis lõikusest alles olid jäänud ja palju muud,” lisab disainer. “Ma ei piiranud ennast seekord millegagi, ka ambitsiooniga neid hiljem seeriatootmiseks kasutada,” kommenteerib disainer, et ilmselt jääb nii mõnigi ese ainueksemplariks, aga ta lõbutses nende loomisel täiel rinnal. “Unistused, elujanu ja rõõm ei ole vanusega piiratud ja kui me vahel unustame selle ära, siis tasub seda endale meelde tuletada. See kollektsioon on just selleks.”

Tallinn Dolls on 12aastane moebränd, mis keskendub igapäevaselt disainerloomingu seeriatootmisele. “Selle juures usume tulihingeliselt moetööstuse uuendamisele läbi tehnoloogia ja keskkonnasõbraliku maailmavaate. Mulle ei paku huvi ainult Tallinn Dolls vaid kogu sektor ja selle areng. Tunnen, et kui ma selles sektoris tegutsen, siis võtan mingisuguse vastutuse kogu selle sektori eest ja ma tahan panustada, et see areneks, liiguks edasi ja muutuks keskkonnasõbralikumaks,” selgitab Mari Martin brändi tõekspidamisi. “Mulle ei meeldi kuulutada, et asjad on halvasti vaid keskenduda sellele, mida saaks ära teha.”

Disainer pöörab tähelepanu ka paljudele teemadele, mis on disainimise taga – tehnoloogiale, mis aitaks sektoril tervislikumate müügimudeliteni jõuda nagu näiteks ette tellimise kampaaniad, vähendades ületootmist. “3D tehnoloogiad uute disainide kiireks arendamiseks ja efektiivne väikeseseeria tootmine,” lisab disainer.

2020 aasta oli bärndi jaoks mitmes mõttes murrabguline aasta. Avati Tallinn Dollsi vajaduste järgi loodud uue tootmishoone Varjale, mis opereerib päikeseenergial. Loodi mitmeid uusi tootegruppe nagu spordiriided ning liiguti palju jõudsamalt ka laste ja meeste toodete valdkonda. “Jätkame samas vaimus ning uusi tootegruppe on tulemas veelgi,” lisab Mari Martin innukalt.

Hetkel tegeleb bränd uue äpi ehitamisele, mille eesmärgiks on Tallinn Dollsi toodete kasutusiga veelgi pikendada: “Minu jaoks on kõige suurem tunnustus see, kui ma näen 8 aastat vanu riideid liikvel, näen neid järelturul müügis ja näen neid igapäevastes situatsioonides. Soovin, et riided oleksid praktilised ja nende kasutusiga oleks pikk. See on minu jaoks suurem eesmärk ja oleme Tallinn Dollsiga just sellele poole teel.”

Mari Martin tõdeb, et kui varem pidas riideid eraldi eesmärgiks, siis täna mõtleb aina rohkem sellele, kuidas riided aitavad inimestel saavutada muid eesmärke. Et rõivad oleksid väga tugevas kooskõlas kandja tegemiste, vajaduste ja igapäevase eluga.

Lisa kommentaar