Tallink omandas United Colors of Benettoni esindusõiguse

Legendaarne rõivabränd United Colors of Benetton jõuab Tallinna ning Tallinki laevadele, tuues endaga sületäie värve, loovust ja Itaalia moepärandit.

UCB_Blog

Fotod: Tootja

Alguses oli kollane kampsun

Aastal 1965 tulid Põhja-Itaalias Trevisos elavad vend-õde Luciana ja Giuliana Benetton mõttele luua kollane kampsun. Ajal, mil enamik itaallasi riietasid end neutraalsetesse toonidesse, oli see üsnagi silmatorkav toode. Julge disain osutus kiiresti menukaks nii Benettonide kodulinnas kui ka üle kogu riigi.

Kümme aastat hiljem tungis turule terve värviliste kampsunite armee ja Benetton Grupp oli sündinud. Järgmise viiekümne aasta jooksul sai sellest üks maailma tunnustatumaid moefirmasid, mida iseloomustavad rõõmurikas stiil ning sügav pühendumus inimõigustele ja ühiskondlikele probleemidele tähelepanu juhtumine.

Kõnekas mood

benetton-tallink-mall-of-tallinn

 

“Kuna Benettoni riided koosnevad erinevatest värvidest, peaksid Benettoni modellid samuti olema eri värvidest

Kui moefotograaf Oliviero Toscani omal ajal Benettoni moekampaaniaid pildistama hakkas, oli tal kõigest üksainus, kuid murranguline mõte: Benettoni riided koosnevad erinevatest värvidest, ka Benettoni modellid peaksid seega olema võimalikult erinevad!

Nii hakkasidki 80ndatel aastatel – mitte eriti palju enne Berliini müüri langust – Benettoni reklaamidele ilmuma erinevatest rassidest ja rahvustest modellid. Nad manasid esile tõeliselt globaliseerunud maailma, kus mitmekesisust ei tule mitte karta, vaid hoopis heaks kiita.

Sallivuse ja sõnavabaduse eest

benetton-tallink-sallivus

 

Nägemus säärasest maailmast võeti kokku lausesse “United Colors of Benetton”, mis hiljem muutus brändinimeks. Sellest ajast on miljonid inimesed üle maailma võtnud omaks Benettoni sõnumi ning osalenud ettevõtte kampaaniates sõja ja näljahäda vastu, kuulutades samal ajal sallivust ja sõnavabadust ning võitlust kõigi vähemuste õiguste nimel.

Tallink avab Benettoni esimese esinduspoe juba novembris 2018 uues kaubandus- ja meelelahutuskeskuses T1 Mall of Tallinn. Lisaks on kaubamärgi tooted järgmise aasta kevadhooajast saadaval ka ettevõtte laevakauplustes.

Lisa kommentaar