Suur moevaatemäng

Ehtebränd Tanel Veenre Jewellery tähistab oma 10ndat tegutsemisaastat suure moevaatemängu ja mahuka raamatuga.

mineralia

 

Aastapäeva puhul on plaanis luua midagi erakordset. Augustikuus aset leidva moevaatemängu “Mineralia” teemaks on vääriskivid – seda nii keskse sümboli kui ka reaalse materjalina. Teema annab võimaluse ühendada moe ja ehted – Taneli kaks kirge.

Kuna Tanel on Kuldnõela tunnustusest tiivustatuna siirdumas enam rõivakunsti valdkonda eelkõige läbi unikaalsete trükimustrite, siis nende kahe kogemuste sümbioosist saabki sündida vaid midagi seninägematut. Kollektsooni “Mineralia” loomisel kasutab Tanel ära ka oma kogemust fotograafina, pildistades mineraalide mustreid ja struktuure, et need siis unikaalseteks kangamustriteks miksida ja uuteks lennukateks siidrüüdeks valada. Ehted pole siin pelgalt stilistilised aksessuaarid, vaid sulanduvad rõivastesse ja vastupidi. Võib isegi öelda, et see on esimene kollektsioon maailmas, kus rõivasteks on “pehmed ehted”.

TVehted_siidrüüd kollektsioonist MINERALIA

Fotod: Riina Varol

Kollektsiooni loomisel on Tanel Veenre disainerina palunud appi ka oma partneri ja moelooja Aldo Järvsoo. Taneli värske moemaailma ootustest ja raamidest vaba pilk ning Aldo tohutu kogemus kangastega möllamisel on sulanud ühte vapustavasse tervikusse. “Aldo läbinägelik silm on olnud asendamatuks abiliseks valikute tegemisel ja minu lennukate ideede naise kehaga kooskõlla viimisel,” kinnitab Tanel.

Kuna Tanel Veenre kaubamärk on olnud läbi oma ajaloo uuendusliku ja loova disaini kandjaks, siis on seda teekonda palistanud paljud loomingulised ühisprojektid. Nii annabki Tanel välja eriväljaande, mille enam kui 150 lehekülge kaunistavad portreed 40-st Tanel Veenre kaubamärgi jaoks tähenduslikust ja inspireerivast inimesest – sõna saavad fotograafid, modellid, disainerid, lauljad, kunstnikud. See on unikaalne kultuuridokument, sest paljud neist sugulashingedest on tähenduslikud ka Eesti kultuuriloos laiemalt. Teiste seas jagavad oma mõtteid ja ilu Evelin Võigemast, Anna Kaneelina, Kerli Kõiv, Britt Samoson, Liisi Eesmaa, Mari Masso, Ingrid Margus ja Toomas Volkmann. Nii avanevad selle raamatu külgedel visuaalsed inspireerivad rännakud, mis võiks inspireerida inimesi palju laiemalt. “See on ühe kaubamärgi kummardus kõigile, kelle olemasolu on innustanud olema ilusam ja parem,” ütleb disainer.

Mahukas “Mineralia” moe- ja ehtekollektsioon ja trükivärske raamat kohtuvad Tanel Veenre loomingu sõpradega 28. augustil Noblessneri Shipyardis moevaatemängul.

TVehted_siidrüüd kollektsioonist MINERALIA_Foto_Riina Varol_muusaKert

Taneli ehetest tuttavad poolvääriskide mustrid ja värvid voogavad ka tekstiilidel, tulemuseks on sügav ja salapärane rännak kirglike kalliskivitoonide ja kuninglike lõigetega. Valdav osa sündmuseks valmivast mahukast kollektsioonist on ainueksemplarid, seega eriti suureks maiuspalaks eksklusiivsuse armastajale.

28. augustil toimuvat etendust “Mineralia” saadab DJ P.Julma sügav elektrooniline helikeel.

Lisa kommentaar