Stiilivihjed suvisteks pidudeks

Kui kutsed suvistele pidudele on käes, tähendab see vaid üht – tuleb välja valida sobiv rõivastus ja nautida kõike, mida erilised hetked pakuvad. Montoni disainer selgitab, millised on piduliku moe märksõnad selleks suveks.

Montoni kevadsuvises kollektsioonis valitseb kaks peamist trendi – üks meelitab kandjat naiselike 1950ndate siluettidega, teine aga viib moeteekonnale Vahemere piirkonda, olles inspireeritud sealsetest luksuslikest kuurortidest.

MontonKleit89,95

Foto: Monton

Disainer Piret Pupparti sõnul pakuvad 1950ndatest inspireeritud disainid mitmeid võimalusi suvisteks pidudeks erinevaid komplekte luua: „Näiteks kannab 1950ndate alt kahar joon endas alati vaikivat pidulikkust ja kui lööme alla kontsa ning anname huultele tooni, muutub meie outfit momentaalselt peovalmis. Samal ajal madalate sandaalide, päikeseprillide, punutud koti ja kerge sasisoenguga võiks minna niisama suvekohvikusse mõnd mõnusat suutäit nautima.“ See on ka nipp, kuidas päevase olemusega kleidist saab õhtuks peo pilgupüüdja – kogu maagia peitub sobivas stilistikas.

Töölt peole – kuidas?

„Soovitangi õhtuse ürituse jaoks haarata hommikul tööle kaasa efektne kingapaar ja näiteks punane huulepulk – rohkem polegi vaja,“ ütleb Puppart. Kes meiki ja kontsakingi ei armasta, asetagu rõhk hoopis ehetele. „Mina ise armastan kanda mitut ühesugust kaelakeed korraga – päevasel ajal ühte, et hoida kogu välimust „lohaka elegantsi“ egiidi all koos ja õhtul lisan veel ühe või kaks samasugust keed juurde.“ Disaineri sõnul annab see võimaluse ka sama ehet mitu korda järjest üksteise külge kinnitada ja originaalse pika keega lagedale tulla.

Disaineri lemmikud

Pupparti enda lemmikkleit suvisest Montoni kleidivalikust on kahara joonega kleit, mis on saadaval nii pastelses romantilises heleroosas kui aegumatus tumesinises toonis. „Selle kleidi teeb lisaks kortsuvabale kangale imeliseks läbipaistvast organzast triibulahendus seelikuosa allservas, mis hoiab püsivalt kaharat joont. Läbipaistvate triipude eeliseks on fakt, et need lasevad kandja põlvedel kleidist läbi kumada. Et põlv on jala üks peenemaid kohti, tunduvad jalad seeläbi visuaalselt sihvakamad,“ kirjeldab Puppart.

MontonSeelik69,95Kudum39,95

 

Suviselt naiseliku komplekti saavutamiseks jugustab ta kombineerima ka toppi ja seelikut. „Õlgu paljastava kootud topi ja lillelise sitsiseeliku kooslus on selle heaks näiteks. Madala kingaga mõjub puuvillane seelik mõnusalt igapäevasena, kontsadega ja õlgu paljastades (topi ülemise serva saab sättida avaraks) aga pidulikult.“

MontonKleit79,95

 

Neile, kes taljet rõhutada ei armasta, soovitab disainer modernse mustaseguse mustriga suvisest viskoosmaterjalist kastkleiti, milles kohtuvad lihtne sirge lõige ja efektne tulpvarrukas: „Tegemist on kleidiga, mida võib igapäevaselt kanda madalate kingade ja miniportfelliga, õhtul aga näiteks stiletto´dega.“

Lisa kommentaar