Soojas embuses

Talvisel hooajal on mantel vaieldamatult üks olulisemaid riideesemeid, millega hoida ennast soojas ja ühtlasi väljendada head stiilitunnetust. Kuna mantlite valik meie poodides on suur ja lai, võib otsuse tegemine osutuda keeruliseks. Moedisainer Kätlin Kikkas nõustus jagama Femme lugejatega praktilisi soovitusi talvemantli ostuks, tutvustades lähemalt ka KÄTi uue kollektsiooni mantleid.

katlinkikkas

Moedisainer Kätlin Kikkas. Foto: Sandra Palm

Miks investeerida disainermantlisse?

Disainermantlid on tõesti kordades kallimad kui masstootmises valmivad ülerõivad. Alati ei pruugi nende vahe olla koheselt silmaga märgatav, sest mõlemal juhul on tegemist soojade ja moodsate mantlitega, välja arvatud tuntava hinnaerinevusega. Vahe kahe erineva tootmisega mantli vahel on tuntav tegelikult juba peale esimest kandmist. Eesti disainerite juurest ostetud ülerõivas on tehtud kvaliteetvillast – kangas kohandub aja jooksul selle kandja kehaga, muutub pehmemaks ega lähe topiliseks. Kvaliteetvill ei vaja nii palju hooldust nagu polüestri seguga või muu masstoodangu mantel. Vahel piisab villa tuulutamisest õues, et anda rõivale värske hingamine. Kord hooaja jooksul, enne kevade saabumist on kasulik viia mantel keemilisesse puhatusse ja alles seejärel panna see kappi ootama uut kandmishooaega. Samuti hoiavad 100% villa koostisega tooted palju rohkem sooja kui sünteetilised riided. Kvaliteetne vill ei karda ka kerget lörtsi ega vihma, piisad jooksevad kanga pealt maha ning ei kahjusta seda. Odav vill seevastu imab kõik endasse ja tihti võib mantel olla rikutud juba peale ühte vihmahoogu.

Ja mis kõige tähtsam – disainermantlid on rätsepakvaliteediga õmmeldud, mis tähendab seda, et need on tõepoolest ajas ja ilmas vastupidavad. KÄTis oleme suure rõhu pannud tehnoloogiale – kõik tooted on hoolega valmistatud ning tänu täpsele sisetöötlusele hoiavad mantlid vormi ka peale mitut aastat kandmist. Võin käsi südamel väita, et hoiame kvaliteedil hoolega silma peal. Kannan ise juba kolmandat aastat KÄTi mantlit ning siiani pole tundnud, et see oleks muutunud ajaga koledaks või selle stiil oleks mind ära tüüdanud. KÄT esindab ajatult klassikalist stiili, mistõttu on meie tooteid lihtne kanda, täiendades soovi korral neid moodsate aksessuaaridega.

Samuti on disainermantli puhul on positiivne külg see, et seda kandes on võimalik jääda isikupärasemaks, sest iga teine tänaval vastutulija ei kanna samasugust toodet. Tavaliselt oskab ka poemüüja öelda, kui palju selliseid mantleid on müüdud.

Mida võiks arvestada talvemantli ostmisel?

Kui soovida investeerida tõeliselt kvaliteetsesse ja vastupidavasse mantlisse, tasub pigem raha koguda ja osta disainertoode, kui pidevalt enne sügis/talv hooaja algust mõelda uue soetamise peale.

Soovitan alati proovida ülerõivast kampsuniga, sest sellisel juhul saab olla kindel, et ka kõige külmemal ajal saab mantlit selle all kudumi kandes muuta soojemaks. Kindlasti peaks sellisel juhul jääma piisavalt liikumisruumi, muidu on ebamugav olla ja kubujussilik välimus ei kaunista kedagi.

magiehelehall

Fotod: Sandra Palm

Jälgi koostist! 100% vill on kõige soojem, kuid villa koostis ei tohiks minna alla 70%, sest sellisel juhul on seal juba liiga palju sünteetilisi kiude, mistõttu kangas võib minna kiiremini topiliseks ega hoia enam hästi soojust.

100% villal, mida ka meie oma toodetes kasutame, on palju imelisi omadusi.
Esiteks balansseerib vill temperatuuri, blokeerib väljastpoolt külma, hoides samal ajal kehasoojust. Sünteetiliste riietega on tihti ühistranspordis või ostukeskusesse sisenedes tunne, nagu astuksid sauna. Vill seevastu aga vajab ainult veidi aega, et kohaneda uute tingimustega. Teiseks selle materjali eeliseks on, et see hingab ja imab endasse kehaniiskust, viies selle kanga väliskihile. Seetõttu kasutatakse villa tihti ka sooja pesuna.

Peale selle on uus vill vastupidav porile. Kui mantel peaks minema poriseks, ei tasu seda kohe viia keemilisse puhastusse. Meie kangapoodides on müügil spetsiaalsed villa puhastamiseks mõeldud harjad, millega saab plekke ise eemaldada. Lase poril ära kuivada ja proovi järgmisel hommikul seda õrnalt maha harjata.

Meie toodetes kasutatav vill on pärit Saksamaalt ning sealne firma on tegelenud villa saamise ja töötlemisega juba rohkem kui 350 aastat. Tellime just neilt oma villa, sest nende kvaliteedis ei ole me kunagi pidanud pettuma ning vähem oluline pole ka teadmine, et ükski loom ei ole tootmise protsessis haiget saanud.

Mõtle värvile! Kui soovid mantlit, mida saaksid kanda aastaid, tuleks see valida pigem klassikalises (must, hall, beež, tumesinine) toonis või jääda pooltoonide (pruun, roheline, tumepunane, tumedad mustrid) juurde. Neid on lihtsam uutel hooaegadel stiliseerida kui erksaid värve, millest võib ka kiiremini ära väsida.

Mantli ostuplaani puhul soovitan pigem käia mitu korda proovimas, kui teha kiirustav emotsionaalne ost. Õige istuvusega ülerõivas peab olema mugav nii seistes kui ka istudes. Eriti tasuks sellega arvestada autoga sõitjatel, et kätel oleks ruumi liikuda. Usun siiralt, et igaüks tunneb oma lemmikmantli ära juba peale esimest proovi, kuid kindluse mõttes jätaksin ostu siiski järgmise päeva peale. Nii on aega kodus vaadata üle olemasolevad riided ja jalanõud, millega see mantel hästi sobituks. Ühe mantli pärast ei tasu tervet garderoobi välja vahetada.

Miks valida mantel just KÄTi tootevalikust?

Meie eesmärk ei ole toota hulgi, vaid pigem erinevaid mudeleid väiksemates kogustes. Nii suudame hoida kvaliteeti, varieeruda erinevate kangaste ja värvide vahel ning hoida disaini eripära – ühesuguseid tooteid pole palju ning neid saab rõõmuga kanda aastaid. KÄTi mantlid koosnevad  alati 100% villast ning nende vooder on siidist ja viskoosist.

magivoodriga

 

Meie roheline Magie mantel on inspireeritud sõjaväe värvidest ja sirgetest joontest. Selline mahe militaarroheline on vähenõudlik värv, mis sobitub praktiliselt kõigega. 100% vill hoiab talvel soojas ja selle mudeli kõrgeks keeratav krae kaitseb kaela tuule eest. Samuti oleme disaininud ka taskud, millesse jahedas ja külmas saab oma käed mugavalt peita.

Magietaskud

 

Minimalistlik disain on vööga kandes väga naiselik, ilma selleta aga rangema joonega. Minu jaoks on väga tähtis, et toode oleks seestpoolt sama kaunis kui väljast ning seetõttu oleme mantli voodriks valinud tumesinise kamomustri, mis peegeldub vastu valgust. Ühtlasi on mantli sees olemas ka rinnatasku näiteks telefoni jaoks. Eriti stiilne on mantlit kanda sama tooni laiade villaste pükstega, siis on soojus topelt garanteeritud.

magievooga

 

Clara mantel on pealtnäha nagu hommikumantel, kuid omab palju suuremat väärtust. Pehme kašmiir on ülimalt soe, omakorda lisab soojust see, et mantel on seest töödeldud tuuletakistuskangaga.

claravalge

 

Claral on väga avar kaelus, laiad varrukad ja A-lõikeline joon – idamaine ja naiselik stiil. Ühtlasi on see mudel üllatavalt praktiline – vaba lõige võimaldab kanda mantli all suurte käiste ja kraedega kampsuneid. Mantli hele toon võib esialgu meie porise kliima jaoks tunduda hirmutavana, kuid selle vill on väga hästi töödeldud, mistõttu saab kergemad plekid käega kiiresti maha tõmmata või hiljem õrnalt harjata. Kaeluse puudumine loob võimaluse erinevate sallide ja kudumitega muuta kiiresti üldmuljet. Eriti kaunis on kanda mantlit pikkade kinnaste ja saabastega – väga naiselik!

clarakrae

 

Meie kliendid on korduvalt küsinud luksuslikke peomantleid, mis oleksid võimalikult klassikalised, kuid siiski mõne erilise disainielemendiga. Selleks olemegi sel aastal toonud müüki kašmiirist halli ja angoora-villaseguga musta Magie mantli – klassikaline lõige, praktiliste taskute ja vööga.

Magiehall

 

Mantel on luksusliku villa ja musta kamomustriga viskoosvoodriga, mis ilusti ülerõiva alt välja särab.  Alaosast laienev mantel on ideaalne erinevateks pidulikeks sündmusteks, kus on n-ö kohustuslik maani peokleit. Luksuslik kangas ei varjuta kleiti, vaid teeb komplimendi selle ilule. Praktilise poole pealt on olulised ka rõiva taskud ja kõrge krae, mistõttu ei pea üritusele minnes võtma kaasa kindaid ega salli.

magiemust

 

Minimalistlikuma stiili austajatele on meie valikus olemas kaherealine Benita mantel, mille ilusad läbilõiked on märgatavad kanga läikes. Mantel on angoora luksuslikust villast, mille pidulikkus ja elegantsus on nähtav juba kaugelt.

benita

Tehniliselt oleme mõelnud viisidele, kuidas kangas liikumise ajal elama panna. Selleks oleme kasutanud kangast erineva suunaga. See mudel on heas mõttes väga turvaline ost, sest siin ei ole kasutatud liiga moodsaid detaile, see on klassikaliselt musta värvi ja oma praktilisuses ning kvaliteedis teenib kandjat truult aastaid. Ühtlasi on Benita pluss ka see, et siin saab eriti julgelt kasutada erinevaid silmapaistvaid detaile – erksaid saapaid, kindaid, julges toonis baretti või näiteks ka säravat litterseelikut.

Praegu on just õige aeg soojuseks ja säramiseks!

Lähemalt saad KÄT mantlitega tutvuda nende kodulehel.
KÄTi mantleid leiad KÄTi stuudiopoest Telliskivi 62 ning LEVI disainipoest ja Tallinn Design Houseʼist.

Kui soovid olla kursis KÄTi tegemistega, jälgi ka nende Instagrami kontot.

Lisa kommentaar