Soojalt ja mugavalt

Saabumas on külm ja pime aeg ning selle aja üks lemmiktegevusi on kindlasti kinos käimine. Loomulikult muutub oluliseks ka riietus, mida sa külmal ajal kannad. Sügisõhtul kinno minnes tekib soov riietuda soojalt ja mugavalt ning samas mitte teha järelandmisi ka riiete silmapaistvuse osas. Nii valmiski kodumaisel kudumibrändil Woolishil värske fotoseeria nende lemmikkinos „Sõprus“.

rohelehedv

Fotod: Laura Arum-Lääts

“Meie eesmärk on teha ajatuid kudumeid, mille kandmisiga on pikem kui üks hooaeg, räägib Woolishi disainer Anna Siimu. “Samas me ei unusta ka väikseid detaile. Alati on Woolishi toodetel väike kiiks juures, mis meid teistest eristab. Keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik ei pea alati olema ilmtingimata tavalne, igav ja hall. Kollektsiooni läbivaks teemaks on värvirohked mustrid ja lehe motiivid ning selle hooaja värvigammad on bordoo, roosa, briljantroheline, lilla, toonilt kaamelikarva beež. Meie valikus on mugavad ja samas silmipaitavad mantelkampsunid, kardiganid, pulloverid, tuunikad, kimonod, seelikud ning püksid.”

Punanelehtedegav

 

“Iga aastaga muutume üha teadlikumaks, kuidas tagada omal moel planeedi jätkusuutlikus. Kindlasti on Woolish alles selle tee alguses – me alles õpime ja püüame neid teadmisi jagada ka meie toodete kandjatega. Pool Woolishi toodangust valmib Eestis – kudumeid ja teisi tooteid valmistatakse vastavalt võimalusele kodumaal, kuid ka teistes Balti riikides. Tänu sellele on meil õnnestunud vähendada lõngajääkide kogust ning kasutada lõnga just nii palju kui vaja. Kollektsioone teeme väikestest kogustes. Pöörame suurt tähelepanu ka pakenditele ja etikettidele ning materjali valik on oluline,” kommenteerib Anna.

Fuajees

 

Sügistalvisel hooajal keskendub Woolish meriino ja alpaka riietusele. Eelnevatel aastatel on tooted valmistatud briti päritolu villast, mis on küll kvaliteetne ja soe, kuid ikkagi on see lõng paljude jaoks kare. “See tegi meile veidi muret, soovime ju oma klientuurile pakkuda vaid parimat. Oleme pikalt teinud tööd, et leida see õige lõng, mis oleks kvaliteetne, lihtsasti hooldatav, pehme ja soe. Tänapäeval on inimesed harjunud meriinovilla seostama alus- või spordiriietusega. Meie eesmärk on tuua luksuslik ja kvaliteetne meriino- ja alpakavill igapäevasesse garderoobi,” põhjendab brändi looja materjali vahetust.

Saalisv

Meriinovillast valmistatud rõivad, võrreldes näiteks puuvillastega, on oluliselt kõrgema hinnaga, sest see vill kasvab väga aeglaselt. Meriinovilla saab korjata vaid piiratud aja jooksul aastas. Villa kiud on väga peened, mis tähendab, et ühe ruutsentimeetri kanga tootmiseks läheb vaja oluliselt rohkem villa kui tavalise villakanga kudumiseks. Kuid sellel on nii palju positiivseid omadusi: meriino on soe, pehme ning ei “hammusta”. See on lihtsasti hooldav, – kui tootel pole otsest plekki, siis piisab kuivatusrestile tuulduma panemisest. Meriino reguleerib kehatemperatuuri – soojendab või jahutab, seega saab kanda ka kevad/suvisel ajal.

Fuajeesv

Kollektsioon jõuab Woolishi stuudiopoodi ja veebikauplusesse müügile 12. septembril. Woolishi tooteid leiab parimatest disainipoodidest nagu Les Petites, Eesti Disaini Maja, Tallinn Design House, Teele, MUST Disaini Pood.

Lisa kommentaar