Sitsi tagasitulek

Möödunud sügisel tuli moelooja ja näitleja Karin Rask esmakordselt välja omanimelise naisterõivaste brändiga, mis kasvas välja eelkäijast Kalamaja Printsess. Nüüdseks on Karin Raskil valminud kevadsuvine kollektsioon, mis annab uue hingamise sitsikangale.

Eeltöö kollektsiooniga algas eelmise aasta sügisel, samaaegselt Karin Raski brändi sünniga. Disainer tegi üleskutse inimestele endaga ühendust võtma, kui nendel on koju seisma jäänud vanu kangaid, mis pärinevad näiteks emadelt või vanaemadelt aastakümnete tagusest ajast. Nii sai kokku kogutud materjal, millele anda teine elu. „Lahkete inimeste hulk oli ootamatult suur. Hetkel on mul stuudios omamoodi kangauputus,” muigab Karin Rask. „Siiski suurem osa on juba kasutatud ja saanud teenitud koha praeguses kollektsioonis.”

Kuna annetatud kangaste hulgas leidus palju sitsi, siis see andis keskse teema kevadsuvise rõivakollektsiooni jaoks. Samas tõstatus disaineri jaoks küsimus, kas lisaks nõukogude ajast tuttavale kitlile on sellest materjalist võimalik luua midagi uudset ja kaasaegset. „Kui mõelda sitskleidile, siis üldjuhul tulevad silme ette nõukogudehõngulised kitlid või põlled. Minu väljakutseks sai omavahel toimima panna vanaaegse päritoluga kangas, värsked mõtted ning tänapäevased võtted ja lõiked,” selgitab moelooja.

Kollektsiooni loomise käigus katsetati mitmeid erinevaid lõikeid, mille lõpptulemiks oli kolm mudelit: prantslannalik hõlmikkleit, 60ndatele vihjav rullkraega A-lõikeline siluett ja minimalistlik kimono (vöö on loodud koostöös aksessuaaridisainer Kadri Kruusiga). Neid mudeleid täiendavad voogavad kleidid, kõrge pihaga püksid ning väikesed jakid. Kollektsiooni värvivalik on rikkalik, kuhu mahuvad nii kirjud mustrid ja erksad värvid kui ka klassikaline must ja looduslähedased helged toonid. Enamik toodetest on ainueksemplarid.

Valikuga saab tutvuda Karin Raski e-poes. Eraldi kokkuleppel disaineriga on võimalik tellimusele privaatselt järele tulla stuudiosse Telliskivi Loomelinnakus.

Lisa kommentaar