Siret Designi graafilised tikandid

Sel kevadel neljandat korda Tallinn Fashion Weekil osalev Siret Esko toob moebrändi Siret Design alt Kalev Spaas moelavale kollektsiooni nimega “Golden Hour”.

Fotod: Viktoria Kivimägi

Siret Designi värske kollektsioon on inspireeritud õhtusest valgusest ning sellest hetkest, mil boss lady’d lõpetavad kontoris oma töö ja lähevad peole edasi. “Väärikad korporatiivmaailma kostüümid, pliiatsseelikud, skulptuurilikud kleidid ja kokteilipeo look’id on suvise õhtu toonides,” kirjeldab Siret Esko oma uusimat loomingut.

Rõivaid kaunistavad tikandid on graafilised ja matemaatilised nagu kõrgete büroohoonete aknad, trepid ja kontori interjöör. “Graafilised tikandid oma suursugususes ja väärikuses sobituvad ideaalselt ärimaailma riietuskoodidega, lisades valgust peegeldavaid tekstuure.”

 

Kollektsiooni tikkimist alustas disainer juba eelmise aasta oktoobris ning selle loomisel, eriti tikkimise juures, oli tal abiks neli interni.

Üheksa aastat tagasi loodud Siret Designi bränd on välja kasvanud tantsukleitidele tikkimisest, mida ta tegi eelnevad 15 aastat. Pikkade aastatega on Siret Esko leiutanud uued tikandite stiilid ja tehnilised lahendused, mida nüüd ka tavainimesed nautida saavad. “Kuna tantsukostüümide juures on kõige tähtsam osa muuta siluett eriti nõtkeks ja väikeseks, samal ajal garanteerides riide liikuvuse, siis Siret Designi toodetes kasutakse seda sama tarkust. Kõik tikandid on alati strateegiliselt paigutatud, et luua graatsiline visuaalne siluett. Kunstniku tausta ja mustrite loomist täiendab keha kontuuridega manipuleeriv pärlitöö, luues rõivad, mis on ühtaegu minimalistlikud ja ajatud, kuid samas väga modernsed ja uuenduslikud,” kirjeldab disainer Siret Esko oma loomingu tagamaid.

Piletite eelmüük Siret Design etendusele Tallinn Fashion Weekil on küll läbi müüdud, aga piiratud kogus tuleb müüki ka kohapeal.

Lisa kommentaar