Silvia Sigrid Sillaots

Jätkame Mood-Performance-Tants (MPT) kavandikonkursilt edasipääsenud disainerite tutvustamist. Järgmisena esitlemegi teile Silvia Sigrid Sillaotsa, kes on Tartu Kõrgema Kunstikooli kolmanda kursuse tekstiilieriala tudeng ning, kes enda tutvustuseks sõnab: “Teen kõike ja samas mitte midagi.”

Ipi Ilves

Silvia unisex kudumikollektsiooni “Retrograde” iseloomustavad julged värvid ja geomeetrilised vormid. Kollektsioon on inspireeritud 80ndate retropiksel konsoolimängudest.

Tutvusta end – kes oled, kust tuled?
Silvia – Sigrid Sillaots = Si-Si-Si = Si3.
Vabal ajal joonistan ja maalin akvarell-illustratsioone, tegelen digimaali, moe- ja kostüümikunstiga ning vahel harva, kui on aega, nokitsen fantaasialikke tekstiilskulptuur- elukaid.

Olen lõpetanud Tartu Kunstigümnaasiumi kunsti õppesuuna, praegu õpin Tartu Kõrgemas Kunstikoolis tekstiilieriala III kursusel.

Kes on Sinu Muusa?
Internet, tänu millele näeb, mida teiselpool maailma samal ajal eri valdkondades tehakse.

Kolm omadussõna Sinu loomingu/kollektsiooni kohta.
Stiliseeritud dekoratiivne geomeetria.

Maailma parim värv, mida nähes inspiratsioon voolab Sinusse?
Neid on rohkem kui üks. Vikerkaared alati ei inspireeri, aga põhiliselt: fuksia, türkiis ja ooker.

Esmane mälestus MPT moeürituselt
Esimest korda nägin MPT showʼd ja lavatagust, kui olin ise ka meeskonna tiimis. Varem olin sellest ainult artikleid lugenud või kuskilt midagi kuulnud. Esmane mälestus on kindlasti tookordse showʼ toimumise päeva hommik, kui olin just kiiruga kohale tormanud ja ruumidesse sisse astudes nägin, kui motiveeritult tiimiliikmed ringi sagisid, et õigeks ajaks õiged asjad õigele kohale saaks. Põnev oli kaasa aidata ja näha, kuidas tehti ettevalmistusi ning kui vinge oli lõpuks show laval, milleks terve päev oli pingutatud.

Kriitika või kiidusõnad – kumb on olulisem?
Mõlemad võrdselt. Kriitikat on vaja arenemiseks ja kiidusõnu selleks, et motivatsioon ära ei kaoks.

Kas on olemas kangas, mida iialgi ei kasutaks?
Siiani pole kohanud sellist kangast, kõike annab kuskil ära kasutada.
Alati. Kasvõi proovimaketi tegemiseks või kaltsulapiks.

Milline on Sinu lemmik tehnika kavandamiseks ja miks?
Mehhaaniline pliiats ja paber. Kõige traditsioonilisemaid käepäraseid vahendeid ei vaheta miski välja. Need on minuga alati kaasas ja kui suvalisel hetkel tuleb silme ette põnev disainilahedus, saab kiiresti ideed paberile visandada.

Mood-Performance-Tants moeetendus toimub 9. mail Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.

Lisa kommentaar