Plissee ülistuseks
Tallinn Fashion Weekʼi neljas päev tõi lõpetuseks vaatajate ette moeetenduse „After Dark Coutureˮ, kus esitleti nelja Eesti disaineri – Oksana Tanditi, Ketlin Bachmanni, Riina Põldroosi ja Aldo Järvsoo – moekollektsioone.
Esimesena näitas oma loomingut Oksana Tandit, kelle glamuursed tualetid küütlesid kalliskivisäras ja näitasid maksimaalselt luksuslikke, detailirohkeid kangaid ja lisandeid, mis mõjusid laval ülimalt efektselt. Kuningannakleitide kõrval oli ka asjalikumaid ning rangema joonega kostüüme, kuid neiski ei olnud kaunistamisega kokku hoitud. See oli tõeliselt suurejooneline algus õhtule.
Oksana Tanditi sõnul on tema klassikaline ning samas kosmopoliitne kollektsioon „Joanˮ saanud inspiratsiooni raudse leedi teemast, ajaloohõngulisest kostüümist ning gooti epohhi arhitektuurist. „Selle peakangelannaks on amatsoon-moepealinna elanik, kelle peamiseks lahingurelvaks, mis tal kõik raskused võita lubab, on stiilne ja kvaliteetne rõivas.ˮ Kollektsiooni iseloomustavad selgelt väljajoonistunud silueti ranged jooned, kontrastid, efektsed massiivsed õlakud ning disaineri lemmikdetail ‒ plissee. Materjalidest paistavad silma lakknahk, vill kašmiiriga ja siid.
Oksana Tanditi kollektsiooni täiustasid Kadri Kruusi laiad vööd, Tanel Veenre ehted ja Riina O nahkkindad.
Viimaste tarbeks ammutas Riina O disainer Riina Õun inspiratsiooni vintage-stiilidest, leides ideid nii arhitektuurist, loodusest kui ka maali- ja filmikunstist. Riina O sügis- ja talvekinnaste kollektsioon jätkab laserlõikuse võimaluste avastamist, minnes hooajaliselt kihiliseks. Kollektsiooni nimi „Oculus Omnia Videns” viitab nn “kõikenägevale silmale”, mis piilub läbi naha. Kontseptsioon tuleneb gooti arhitektuuri vaimustusest, viidates dekoratiivselt kaunistatud akendele, justkui hoone silmadele. Erinevad nahakihid, laserlõikes valmistatud detailid ja kaunistav käsitsiõmblus annavad kinnastele kolmedimensioonilisuse ning viimase lihvi lisavad eksootilisest nahast lisandid. Voodrita nahkkindad on puuteekraani-tundlikud.