Sigrid Kuusk näitas oma loomingu paremiku

Kuldse Nõelakoja auhinnale nomineeritud ehtekunstnik Sigrid Kuusk tõi Tallinn Fashion Weeki raames Kuldnõela galal moelavale oma senise loomingu paremiku.

Ühelt poolt on tegemist väga särava ning tähelepanu armastava SOHO ehteseeriaga. SOHO on pilkupüüdev ja küütlev ehe, mis on mõeldud kandmiseks nii igapäevaselt kui ka erilistel sündmustel. SOHO astub sel korral lavale hoopis uutes mõõtmetes ning üsnagi tavatul moel.

Teisalt sai lavalaudadel näha ka klassikalist ning ajatut ehet, mis on inspireeritud eesti kunstniku Adamson-Ericu loomingust. Kollektsioon on loodud koostöös Eesti Kunstimuuseumi ning Lilli Jahiloga.  Adamson-Ericu kunst on vahetu ja mänglev, mille Sigrid Kuusk on üle kandnud ka ehtesse, lisades toodetele ka oma olemuselt erilisi Keshi pärle. Ka  Adamson-Ericu kollektsioonist ei puudu sära, kuid seda mõnevõrra teisiti. Selle seeria kiiskus peegeldub Eesti kunsti esiletõstmises ja väärtustamises ehetes.

„Ehtebrändi Sigrid Kuusk eesmärk on luua tavapäratuid, tähelepanu armastavaid ehteid, mis oleksid ka ajatud,” tutvustab ehtekunstnik. „Täna liigub bränd oma disainiga aina julgema – ja ka suurema – loomingu suunas ning meie motoks on kujunenud mõttelaad, et päevas on kindlasti vähemalt üks särav hetk, mis on otsimist väärt.”

Sigrid Kuusk on ehtekunstnik, kes arendab omanimelist ehtebrändi SIGRID KUUSK. Aastal 2019 pälvis Sigrid Noore Ehte Fondi stipendiumi ning 2018 Galerii Marzee Graduate Prize-i. Tema töid on eksponeeritud nii Eestis, kui ka rahvusvaheliselt mitmetel näitustel. Neist nimekaim Hollandi Arnheimi Kunstimuuseumi korraldatud kutsutud osavõtjatega näitus „Body Control”. SIGRID KUUSK on teinud koostööd moekunstnik Lilli Jahilo, bränd Ivo Nikkolo ja Eesti Kunstimuuseumiga.

Oma loomingus keskendub Sigrid särale. Seda nii materjali põhiselt, inimloomuses kui ka hetkedes, mis ajavoos seiskuvad ja särama löövad. Ehteseeriad KASVUD ja ALGA hetki just püüavadki – tärkava kevade ning lainte vormitud silmapilk on ehetesse jäädvustatud.

Kõige laiemalt populaarsust kogunud SOHO seeria tõstab esile kandja sisemist sära, mille julged värvid ja suurused ka enesekindlusele lisa annavad. Hiljutiseim Adamson-Ericu seeria, mis on valminud koostöös Eesti Kunstimuuseumi ja Lilli Jahiloga, tõstab eesti kunstniku loomingu uues kuues esile, et ajalugu modernses võtmes sädelema lüüa.

Sigrid Kuusk ehetega saab lähemalt tutvuda Instagrami kontolt @sigridkuusk ning veebipoes: sigridkuusk.com .

Lisa kommentaar