“Scar tissue”

Kollektsioon „Scar tissue” (e. k. „armkude”) on saanud inspiratsiooni ja tõuke sügavalt isiklikest valusatest kogemustest. Merlis Orion proovib mõtestada, mida tähendab tänapäeva ühiskonnas olla (üksik)ema.

„Ma olin üksi ka last kandes ning juba siis kogesin soolist diskrimineerimist, palgalõhet, professionaalset ja sotsiaalset äratõugatust. Minu keha ja hing on kaetud armide ning jäiga ja valusa armkoega. Ühel hetkel tundsin selle jäiga ja valusa koe all liikumas midagi õrna, habrast ja puhast. Ma leidsin uuesti oma enesekindluse, õppisin ennast uuesti armastama, taasavastasin oma seksuaalsuse ja võimaluse olla elus ja olla ema. Kuid küsimus jääb: kuidas on võimalik, et tänases ühiskonnas on nii palju šovinismi, misogüüniat ja soolist ebavõrdsust?”

Merlis Orion on ääretult rikkaliku ja kirju taustaga kunstnik, kes on elanud ja töötanud nii New Yorgis, sõjaaegses Sarajevos kui erinevates Euroopa riikides, rääkimata Eestist ning seeläbi on tal kogemusi ja sotsiaalset tundlikkust, mis praeguseks on leidnud väljundi moekunstis. Mood ja rõivakunst, millega kunstnik on paari aasta vältel tegelenud, on tema jaoks üks meediumitest, mille abil ennast väljendada ning juhtida tähelepanu ühiskondlikele kitsaskohtadele.

Lisa kommentaar