Särisev kosmose-geomeetria

Igal kevadel toimub Riias rahvusvaheline noorte disainerite võistlus Habitus Baltija. Tegu on korraldajate sõnul Baltimaade ühe suurima moesündmusega, mis tänavu märgitud ka Euroopa Kultuuripealinna ürituste kalendrisse, ning mis koondab ligi pooltsadat noort moeloojat üle Euroopa.

Habitus Baltija on noortele loojatele hea võimalus võrrelda end teiste riikide tudengitega, näidata oma loomingut žüriile, kuhu kuuluvad moeprofessionaalid Euroopast, võtta osa seminaridest ning saada kogemus järjekordselt ürituselt. Võistluse žürii koosneb erinevate riikide moetööstuse esindajatest, -ekspertidest ning -õppejõududest. Teiste seas kuulusid tänavu hindajate ridadesse Itaalia disainer ja moeekspert Lara Aragno Gigli ning moelooja ja brändide Noir ja Illuminanti II asutaja Peter Ingwerse Taanist.

2005. aastal Habitus Baltijal esikoha saavutanud eestlanna Triinu Pungitsa sõnul andis konkurss talle häid võimalusi uute kontaktide loomiseks: “Võistlus on suurepärane võimalus esitamaks oma töid rahvusvahelises keskkonnas ning loomaks uusi kontakte, kuna paljud produtsendid on esindatud ning paljud moetööstuse inimesed on kohal. Arvan, et Habitus Baltija andis mulle võimaluse kiirelt areneda rahvusvahelises moemaailmas.”

Tänavu osales 5. aprilli moeetendusel 53 moeloojat kaheteistkümnest riigist  ning kolmeteistkümnest ülikoolist, teiste hulgas esindas Eestit 4 kollektsiooni. Parima koha pälvis Soome Aalto kunsti, disaini ja arhitektuuri ülikooli tudeng Anna Alanko kollektsiooniga “SS2014”.

Habitus Baltija kohta vaata lähemalt siit

ERKI Moeshow valis lemmiku

Eesti Kunstiakadeemia suursündmus ERKI Moeshow teeb Habitus Baltijaga koostööd teist aastat järjest. Nimelt sõidab ERKI Moeshow võitja järgmisel kevadel Riiga oma kollektsiooni näitama ning sealt omakorda tuleb kollektsioon ERKI-le.

ERKI Moeshow 2013 võitja Marin Sild ei osalenud tänavusel Habitus Baltijal haiguse tõttu. Kindlasti sõidab järgmisel aastal Riiga oma loomingut näitama tänavuse ERKI Moeshow võidukollektsiooni autor, kes valitakse 24. mail moeetenduse lõpus.

Peakorraldaja Piret Mägi koos korraldusmeeskonnaga valisid möödunud laupäeval Riia messikeskuses toimunud üritusel ERKI Moeshow 2014 lavale Aalto kunsti, disaini ja arhitektuuri ülikoolis õppiva Antti Peltoniemi kollektsiooni “MVP Space Program”. Mägi sõnul on tegemist kollektsiooniga, mis pakkus vaheldust oma n-ö kvaliteetse ärevusega. “Enamus laval presenteeritud rõivaid olid muidugi väga professionaalselt teostatud. Stiililt rihiti suures osas kolme valdkonda: juba paar aastat tagasi WGSNis ennustatud ning praegu igas moebrändis igakülgselt taotletavat mahulist vormi, geomeetriat nii lõigetes kui mustrites, floora käsitlust. Otsus langes kollektsiooni kasuks, mis peale kvaliteedi ning popi kosmose-geomeetria endas mingit müstilist särinat kandis.”

ERKI Moeshow korraldusmeeskonna liige EKA moedisaini tudeng ning noor moelooja ja rätsep Taavi Turk lisab: “Kui keegi on loonud kollektsiooni, mis peaasjalikult hõlmab endas valguse käes veiklevate dinosaurusemustritega viimistletud glämm-pshühhedeelseid geomeetriast ja spordirõivaist inspireeritud parajalt eneseiroonilisi tulnuk-skafander-tuulejopp-mantleid, siis ma usun, et ERKI Moeshow on sellise eriskummalise kollektsiooni esitlemiseks absoluutselt õige koht.”

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar