Rõivadisainietendus D_O_M – rohepöörde valguses

D_O_M toob publiku ette brände, kes loovad kehale asetatavat disaini – rõivaeset – mis kestab kauem kui üks hooaeg või üks trend. D_O_M’i kaudu räägitakse Eesti rõivabrändide lugu, mõtestatakse nende olemust, tutvustatakse nende nägu ja tegu läbi kohaspetsiifilise unikaalse etenduse. See pole pelgalt moeetendus, see on lausa vaatemäng!  Rohepöörde valguses tõstatub aga küsimus, kui palju meil tegelikult siis uusi riideid vaja on?

kelpman_textile_green_projext

Kelpman Textiles

Uudsuse soovist johtuv moetööstuse tagantkiirustamine ning üha järgmiste esemete maailma juurde loomine ei lahenda eesolevaid globaalseid probleeme. Ühtlasi disainerite ja kunstnike survestamine järjest uuendatud lahendustega tekitab küsimuse: mis olemasolevas siis pahasti oli? Jah, uusi ideid, innovatsiooni ja arengut on vaja. Kuid sealjuures säilitagem parim olemasolev, kasutagem see ikkagi lõpuni enne, kui käsi uue järgi haarab. Säästame maailma siis, kui säästame juba kasvõi ruutmeetri pinnast. Saame juba soetatud riideid tarvitada maksimaalselt kaua, stiliseerida nutikalt ning hooldada neid teadlikult.

Tänavune D_O_M tõstab aupaistesse ning valgustab välja juba maailma loodud väärt tooted. Need rõivad on rõivad, mida tasub parandada ja pärandada. Disainerrõivas on mõeldud nii eluks kui iluks. Nii iluks, kui ka eluks.

Rõivadisainietendus D_O_M toimub 21. septembril kell 18.00 Uue Loomingu Maja (ULM); Manufaktuuri Tänav 5.

Lisa kommentaar